| AlEEEEx_8167 a întrebat:

Sa incep : Mie imi place foarte mult de o fata din clasa. Dar ea este cun alb baiat care arata de 10 ori mai urat ca mine si se poarta urat cu ea. I-am spus ca imi place de ea dar a spus ca nu ma place.Sa mai incerc sa o intreb sau ce sa fac? sad. Ea nu a spus ca il place pe acel baiat dar sta cam mereu cu el si vorbeste mereu cu el.

Funda big grin.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Caracterul conteaza mult mai mult decat frumusetea.Cu ceva o atrage acel baiat,si daca tie ti-a spus ca nu te place,las-o in pace.
Sunt o multime de fete care te privesc,mai ales ca arati si bine, fii mai atent! Una din ele ti-ar putea placea.
Si pe fata asta, uit-o.Indreapta-ti atentia in alta parte.
Mult noroc!

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Arată-i că tu eşti băiatul pe care ea îl caută.
Vorbeşte cu ea.
Cunoaşte-o mai bine.
Invit-o la un suc şi vezi ce reacţie are.
Explică-i cum te simţi fără ea.
Spune-i ce ai pe suflet.
Nu mai lăsa timpul să treacă.
Nu-ţi doreşti să o vezi în braţele lui,aşa că...go, boy...
Du-te şi spune-i cum şi cât de mult o iubeşti.
Nu o întreba dacă îl place pe el, că te poate minţi.
Strânge-o în braţe şi sărut-o.
Aşa poţi vedea dacă îţi corespunde în sentimente.

| Cubulets a răspuns:

Pai daca ai zis ca este cu un baiat alb, probabil ca nu-i plac baietii de culoare si + ca daca sa cu acel baiat mai multi si vorbeste si este aparent cu el probabil ca i l place pentru cine este nu pentru cum arata, dragostea nu se bazeaza pe frumusete numai no talking

| TheEdikEm a răspuns:

Exista doua posibilitati:
Ii place să te facă gelos, poartă-te rece cu ea şi o să vezi că vine la tine.
Sau
E bagaboanta, pe sisteem! :d