| coco97 a întrebat:

Mie imi place de un baiat si el stie acest lucru, dar cu toate asta cu mine se poarta urat si cu celelalte fete de la mine din clasa se poarta frumos, imi vorbeste urat. Dar in timpul orelor se uita insistent la mine dar si cateodata in pauze se uita la fel. Si cand la'm intrebat daca ii place de mine a zis ca nu(dar in clasa mici ii placea) ce sa cred ca inca ii mai place de mine sau ce? Dar mie imi place mult de el! va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Adicteddd a răspuns:

Pai parerea mea ca sa iti dai seama dac te place este ca o perioada dac el se comporta urat cu tine asa sa faci si uh sau sa nu mai vb deloc cu el si se va intrista ca vede ca nu iti mai place de el i se va ingrijora(ca, cum nu il mai bagi in seama) si dup el o sa inceapa sa vb cu tine, dar tu tot o sa iti placa de el si mai privestel si uh un pic mai insistent in perioada in care nu vb cu el si se va apropia de tine dar stii cum sunt baietii dac ii intrebi dat ii place de tine ei neaga"eu! nuuu"asa sunt baietii dar cand vad ca nu mai sunt bagatii in seama dupa o s avn el la tine nu tu la el

8 răspunsuri:
| adryna a răspuns:

Salut.vreau sa-ti spun ca el profita de faptul ca stie ca tu il placi.astfel el se simte important, frumos si tot asa mai departe.clasele mici sunt clasele mici.aomenii cresc se schimba.tot ce ai facut gresit este ca iai spus ca iti place de el si el e convins ca oricum nu sar comporta el tu tot il vei placea. uite ce iti propun eu.prefate putin indiferenta.mai sunt si alti baieti in clasa filtreaza citeva zile cu unul din ei si vei vedea reactia lui.se va simti foarte foarte neglijat si neimportant.va vedea ca nu-i tragi atentia si atunci el va dori sati atraga tie atentia.doar incearca cu siguranta va da roade.succes

| crysyone a răspuns:

Daca ma iaudupa nume presupun ca esti a 7. a sa stii ca acum apar iubirile alea intense.si eu am placut pe un baiat iar el era cu una din prietene mele cele mai bune si atujnci ei i-am zis ca il plac si incepuse sa se comporte urat cu mine. atunci am decis ca trebuie sa vorbesc cu el si l.am intrebat de ce faci toate astea? iar el mi.a zis pentru ca m.am saturat sa umbli dupa mine! cand am auzit asta am plecat si nu am mai vb cu el 3 zile chiar daca eram in aceeasi clasa iar dupa aceeia el ma provocat sa ma sarut cu el si am facut.o acum suntem doar buni amici. deci sfatul meu nu este sa.l uiti pentru ca nu poti ci doar sa vorbesti cu el.nu se stie niciodata ce va zice iar in primul rand mai intai trebiue sa fiti prieteni ca sa puteti fi mai incolo impreuna. succes si te puup

| Adicteddd a răspuns:

Si sa imi spui ce se mei intampla ca sunt curioasa si ma bucur ca te-am putut ajuta

| Luci_8569 a răspuns:

Doar fi directa si tare te duci la el si-i spui:
hai iesim in oras sau la un suc...
normal el ar trebui sa faca asta dar incearca sa te dai mult pe planga el si cu timpul poate o sa te placa

| CyPy_3118 a răspuns:

Asta inseamna ca te placewinking

| HellyDrunky a răspuns:

Depinde eu am fost in aceeasi situatie si se pare ca inca ii placea doar ca eram eu proasta si nu-l bagam in seama acum suntem de 7 luni impreuna si totul merge ff bine.Succes

| Mananccopii123 a răspuns:

Cu cat se comporta mai urat cu atat te place mai mult (vreau funda)

| DreamOn a răspuns:

Baietii sunt niste porci obsedati pe care o fiinta umana de sex feminin nu ii va putea in telege vreodata.parerea mea este ca el ca oricare alt baiat stiind ca tie iti place de el a transformat ''iubirea''pe care o avea in clasele mici pentru tine, cu timpul devenind ''un mic barbatel''intr-un sentiment de mandrie si orgoliu din care se hraneste si de aceea actioneaza cum ai spus tu mai sus.Gandeste-te ca baietii adora sa se laude, mai ales cand vine vorba de fete.El acum se simte regele pamantului... uita-l cat mai repede pentru ca singurul lucru pe care il va face in viitor daca tu tei vei fi ca o ''catea in calduri'' dupa el va fi sa te trateze ca pe o carpa de sters pe jos si sa rada de tine.