| TotEu1993 a întrebat:

Saptamana trecuta m-am despartit de fosta prietena(sincer o spun cu mana pe inima nu eu am fost devina, ea ma mintit, evita sa ne vedem etc). Acum seara un coleg de al ei ma intreba daca mai sunt cu ea, binenteles ca i-am zis ca nu si l-am intrebat de ce.raspunsul lui a fost: am intrebat pe sora ei ce face si mi-a spus ca este la poarta cu gagicu sad.
Sa imi cada fata cand am vazut ce scria acolocrying.
Chiar asa de repede a uitat de mine?
Chiar nu a tinut deloc la mine de ma uitat asa de repede? sad

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Man, fetele nu-s logice. Laso, nu te panicalaughing ai auzit de Neeext? laughing Asta sa faci si tu. Sa nu iti pese, vedeti de treaba ta si dai inainte cu alta. corect si masculin. Doar nu stai sa plangi ca femeile, nu?

citeste si asta daca vrei sa treci mai repede.

"Accepta situatia

Nu te gandi si razgandi, si nu da uitarii partile mai putin bune ale relatiei voastre care au determinat ruperea legaturii. Majoritatea persoanelor au tendinta sa spuna ca pana la urma nu a fost atat de grav ceea ce s-a intamplat si ca nu ar strica reluarea relatiei.

Incearca sa pui in balanta faptul ca, daca te hotarasti sa te implici iarasi intr-o relatie cu aceeasi persoana, este posibil ca nimic sa nu se schimbe si sa ajungeti in punctul de unde ati plecat. Incearca sa intelegi de ce anume v-ati despartit si sa accepti situatia. Lasa-te in voia sentimentelor. Daca ai chef sa plangi toata ziua sau sa nu mai vorbesti cu nimeni, atunci elibereaza-ti astfel toata starea negativa data de o despartire si treci mai departe. Accepta ceea ce s-a intamplat si invata din orice greseala."

Si nu face vreo greseala, citeste bine asta!

"Nu te gandi ca va veti impaca

Incearca sa accepti despartirea voastra si sa nu stai tot timpul cu speranta ca va veti impaca. Este un moment in care trebuie sa-ti demonstrezi ca esti puternic, pentru a putea trece mai departe. Daca te vei gandi tot timpul la o impacare, intr-un final vei accepta mai greu faptul ca relatia voastra s-a incheiat."

si asta

"Realizeaza ca totul se intampla pentru un motiv

Si o despartire poate constitui un pas inainte catre ceva mai bun. Acum ai realizat ce vrei de la partenerul tau, iar urmatoarea data cand vei intalni pe cineva, vei sti din start ce asteptari ai.'

Nu regreta nimic! bafta man, sa ne auzim de bine!
Sunt altele mai bune! Nu face analiza acum! s-a intamplat, ti-a dovedit cine e! sau ce a fost! Punct!

Răspuns utilizator avertizat
| alexanelly a răspuns:

In primul rand as vrea sa stiu de cact timp ai fost cu ea? Dupa cum ai zis fata evita sa va vedeti, avea un motiv, poate pe altcineva...a tinut la tine dar nu suficient de mult incat sa ramana cu tine. Daca statea la poarta cu cineva nu inseamna ca te-a uitat, poate asa incearca sa te uite.Cel mai bine aar fi sa te mai intalnesti odata cu ea ca si amici si sa discutati.asa iti vei gasi respunsuri la intrebari. Pupici.

| RoXxy a răspuns:

Nu te intrista, tipa nu te merita! Daca atat de repede dupa despartirea voastra ea se intalnea cu altul inseamna ca te insela de ceva timp cu acel baiat, mai ales ca ziceai ca ea evita sa va vedeti.Asa ca...Don't be sad! Gandeste-te ca mai exista fete! Nu are rost sa suferi pentru o asa fata! Cu bine!:*

| noSUno a răspuns:

Buna,Denis
nu stiu ce sa zic,vezi si tu,poate acel coleg de-al ei,te-a minciunit(nu stiutiu cum sati zic)
poate toate astea au fost puse la cale
sau ea nu a meritat dragostea ce eu purtai,
imi pare sincer rau pentru tine,dar vezi si tu
nu te gindi numai la ea,
sunt o multime de fete,si sunt sigura ca o sa gasesti
o fata mai buna ca ea,care sati inteleaga dragostea,
pe care eu porti,nu fi necajit
totul va fi bine,este si o vorba TOT RAUL ESTE SPRE BINE,
contute dupa asta si totul va fi OK
azi te-ai despartit de ea, miine(asa este o vorba, nu am invedere ca chiar miine)vei gasi o fata de 100 de ori mai buna ca ia,
si care sati merite dragostea, pa
sper ca te-am ajutat,] happy

| Cojeae a răspuns:

Cu timpu o sa se plictiseasca de noul iubit si o sa vrea sa se intoarca la tine. De acolo tu decizi ce faci...