| al3ks a întrebat:

(scuze de cat.)M-am insctris la un curs cu haltere (greutati) si am auzit ce dc ma performex nu o sa ma cresc (nu devin mai inalt) este adevarat? cel mai bun raspuns primjeste funda si votwinking

Răspuns Câştigător
| badgirl22 a răspuns:

Este adevarat. in momentul in care ridici greutati mari de la o varsta prea mica nu mai cresti in inaltime fiindca presezi coloana vertebrala. mai bine astepti pana cand glanda pituitara intra in repaus (adica pana atunci cand nu mai cresti in inaltime)

2 răspunsuri:
| Robertty a răspuns:

Badgirl22 are dreptatewinking

| adrianadrian150 a răspuns:

Chiar in saptamana altfel la scoala a venit o doctorita sa ne raspunda la toate intrebarile de natura medicala. Eu am 15 ani trag si eu de fiare de vreo 2 ani si am intrebat-o daca sportul cu greutati iti opreste cresterea. Ea mi-a zis ca nu, decat sa nu faci vreo hernie. Acuma depinde si cat ridici. Sa faci exercitiile corect si mereu ai grija de coloana, cumparati o centura pentru spate. Mie cel putin nu mi-a oprit-o, cand m-am apucat de sala aveam 1, 65, iar acum am 1, 74. Tata are 1, 76 si mama 1, 68. Deci eu zic ca sunt binelaughing)Ia id meu aandrysys si mai vorbimbig grin