| Rosolinul a întrebat:

Sunt in clasa a8-a si iminplace de o fata. Imediat urmeaza banchetul. Intr-o ora de romana profa a intrebat daca cineva si-a gasit partener/a. La care ea zice : eu l-am intrebat pe Andrei dar nu vrea.Andrei fiind eu. Apoi se intoarce se uita la mine si zambeste. Sunt confuz pt ca ea nu m-a intrebat nimic.Mi-a facut complimente acum ceva timp. Auzeam cand vorbea cu un coleg am auzit ceva de ochi albastri si oar blond. Eu sunt blond cu ochi albastrii. Auzind ma uit la ei si ei se uitau la mine. Am intrebat ce e si au zis ca nimic zambind. In pauza a venit la mine la banca si a spus sa ma ridic. Sun mai inalt ca ea cu vreo 5 cm. Se pune langa mine vede ca sunt mai inalt zambeste si se duce la loc. Nu inteleg fetele astea. Isi bate joc de mine sau ma place? Sunt confuz de multe ori de uita la mine iar eu ma uit la ea si nu intoarce capul. Se uita la mine iar eu la ea. Azi m-am uitat in ochii ei vreo 20 de sec si nu se uita in alta parte. Doar dupa ca ma uit eu in alta parte inceteaza. Vorbeste cu mine destul de rar. Ajutor! Funda! Sunt mega confuz.

Răspuns Câştigător
| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Pai ea este timida,dar cand a zis aia cu banchetul astepta ca tu sa o intrebi pe ea,a mintit pentru ca ea vrea sa o inviti tu. Daca se uita la tine te place si foarte mult,dar tu esti baiat si trebuie tu sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca o placi,ea te place SIGUR daca se uita la tine,iti zambeste, si vorbea despre tine, si nu cred ca isi batea joc de tine cand a zis ca ea a vrut sa vina cu tine la banchet, dar tu nu ai vrut, ea a vrut ca dupa tu sa o inviti.Incearca sa o inviti, iti faci curaj si te duci si vorbesti cu ea. Daca accepta poti sa ii spui ca o placi.Bafta! happy

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Te place fata.
Te place rau.
Fa tu primul pas cum este normal.

| Andrei_Cismariu_1980 a răspuns:

Te place foarte mult pentru ca se vede.fa tu primul pas si incearca sa ii ceri nr de telefon si trimite-i un sms.va cunoaste mai bine si dupa ii spui in sms ca o placi. sper ca te-am ajutat!
:*

| Rosolinul explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. Toti mi-ati dat curaj si am sa o invit eu. Stiti cum e vorba aia. "trenul nu asteapta in gara dupa tine" multumesc tuturor inca odata.