| zoeyangel a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor. In primul rand este vorba despre colegul meu de banca care se pare ca ma place, iar de cand am aflat asta am incercat si eu sa caut indiciile care dovedesc asta.
Totul a inceput la ziua unui coleg cand acesta m-a invitat la dans pe o melodie lenta, iar dupa toata lumea a inceput sa vorbeasca si prietenele mele l-au interogat si dupa m-au chemat si l-auintrebat inca odata in fata ea daca ma place si acesta a spus ca da, a spus ca il innebunesc... in fine dupa un timp cea mai buna prietena a mea a dormit la mine si am avut o discutie despre aceasta chestie si mi-a spus ca in preajma mea se balbaie si i-se inrosesc urechile, ca ma priveste intr-un fel ceva gen melancolic, visator....si auzind asta (app. eu nu rearcasem) am inceput sa ma simt ciudat.
Am incercat chiar sa il indepartez purtandu-ma mai rece si asta doar pentru faptl ca eu nu stiam ce sa fac sau ce simteam si sincer nici acum nu stiu ce simt pentru ca uneori este atat de simpatic si uneori da cu bata-n balta, dar am observat ca daca ma supara pe mine cu ceva imediat isi cere scuze dar nu se intampla si in cazul colegelor mele...
Plus ca vineri seara am avut banchetul si am vazut ca nu prea avea chef era cam suparat si cu gandul departe, dar nu am zis nimic la inceput insa el imi spusese ca o sa danseze cu mine si sincer l-am luat la dans dar nu a vrut si l-am lasat insa mi-s-a cam taiat macaroana si o colega l-a luat la rost si a venit sa dansam dar pentru putin timp insa. O alta chestie a fost cand a trebuit sa pregatim pe la 12 o surpriza pentru doamna diriginta si ea ea in parcare eu cu my BFF eram langa masina cu plasele pline de lampioane si el cu un alt coleg au venit si nu stiu cum ca eu vorbeam cu ea ( cu colega) el m-a luat in btare poate crezand ca imi este frig sau asa ceva pentru ca nu aveam nimic pe mine si rochia nu avea maneci. Celalalt coleg care a venit cu el a spus ca daca imi e frig ma tine el in brate in locul astuia, dar a ripostat spunand ca " tu vrei sa ma faci gelos, ca eu chiar sunt" sau cam asa ceva... Mai tarziu cand s-a pus o melodie mai lenta am vrut sa ma duc la masa si pe cand ma indreptam spre locul meu am dat peste partenerul meu cu care am intret (va spun si povestea asta imediatbig grin ) si m-a invitat la dans dar eu il vazusem pe colegul meu ridicandu-se de la masa si ocolind-o... dar dupa ce m-a vazut si-a nvitat si el partenera si sincer nu stiu ce era cu mine dupa ce s-a terminat melodiia aceea am plecat de pe ring si m-a dus langa prietena mea care statea pe scaun si fix atunci a inceput melodia My Heart Will You Go On. Prietena mie-a m-a cam mirosit si m-a intrebat ce am, iar eu zambind i-am spus ca nu am nimic cu toate ca aveam lacrimi in ochi insa nu stiu de ce pentru ca eu nu imi dau seama daca il plac sau nu adica cand stau langa el ma simt bine si adevarul este ca nu arata rau avend in vedere ca e inalt blond cu ochi albastrii scanteietori si mai este si destept, partea proasta este ca mai are unele momente cand se crede mult mai bun ca altii si asta ma cam enerveaza ca pana la urma si el face parte din colectiv si ar trebui sa ii accepte asa cum sunt ei. Se4ara trecuta am avut senzatia aceea ca si cum ai svea o gaura in capul pieptului, ca si cum ceva ma apasa si nustiam ce.

Mda cu partenerii auzisem de cateva saptamani ca fata cu care a dansat el l-a invitat ea si ma simteam indiferenta si naspa in acelasi timp. si intr-o seara am vorbit cu el si din ceea ce a spus el a reiesit ca o sa fac intrarea cu acea fata, cu toae ca ma ntrebase daca sunt geloasa si am zis pate si ma ma intrebasse si cu cine as vrea eu sa intru si am spus ca nu stiu, ei bine saptamana trecuta un coleg m-a invitat si cand eram la banca si vorbeam cu o alta colega si m-a intrebat cu cine merg parca s-a suparat dintr-odata si avend in vedere ca eram si eu suparata ca nu imi iesise ceva cum trebuia ne-am certet. Si alta chestie pe care am vazut-o, ei bine mie mi-s-a rupt scaunul de la banca si stau pe unul mic de laborator si de multe ori in ora ma trage cu tot cu scaun langa el pana ce aproape ma lipeste de scaunul lui, iar cand este puparat ma da la marginea banciilaughing sau in ore vrand sa ma gadile pentru ca n prea ma gadil ma tot mangaie.

Ei bine TPU cam asta este acum as dori sa imi spuneti parerile voastre pentru ca eu nu stiu ce sa fac plus ca intr-o seara chiar l-am visat.
Ce credeti ca ar trebui sa fac sa ma duc la el sa ii spun ce simt? Sa vorbesc cu el? Sa las totul sa vina de la sine?
Multumesc si spor la gandit. App. Funda se acorda celui mai bun dintre voibig grin

Răspuns Câştigător
| ριтιqaaa a răspuns:

Eu zic ca e foarte dragut ce se intampla intre voi dar pe alta parte se vede ca tu il placi mult...si el pe tine, du-te si spune-i ce simti. Bafta multa!:*

| zoeyangel explică (pentru ριтιqaaa):

Multunmesc dar sincer am o problema cand vorbesc cu cineva pe care il plac pentru ca ma pierd cu firea happy dar ma descurac ca pana la urma sta langa mine, nu?laughing

| ριтιqaaa a răspuns (pentru zoeyangel):

Asa estelaughing

4 răspunsuri:
| zoeyangel explică:

Ei bine vedeti voi el este un baiat timid si multa lume a observat ca de cand este cu mine in banca a inceput sa mai socializeze si sa nu mai fie asa de retras adica inainte daca il enervai iti spunea sa il lasi in pace si asta cand nu statea cu mine si app eu nu imi amintesc sa imi fi spus cv de genu cu toate ca imi placea sa il mai sacai si chiar vorbeam destul de mult pe mess si acum nu prea am mai vorbit ca inainte si cred sincer ca imi place cu el de la un timp...happy

| Bianca72 a răspuns:

E foarte dragut ce face el pentru tine si cred ca daca simti aceeasi pentru el spune-i printr-un mesaj sau ceva de genul dar fii atenta nu intra prea mult in acest joc al baietilor ca te poti indragosti prea tare de el si el te va manipula tine-o din scurt vorbiti pupati-va pe obraz iesiti prin oras si multe altele! Multa bafta! Funda? sad