| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu sa-mi spuneti cum se masturbeaza! Multumes. Fundita cel care imi spune!happy

Răspuns Câştigător
| oOoLadyMoOo a răspuns:

De obicei o femeie se masturbeaza frecandu-si, atingandu-si sau strangandu-si clitorisul, care este cea mai sensibila parte a corpului unui femei. In timpul masturbarii ea poate de asemenea sa isi atinga si sanii. Un baiat se masturbeaza atingandu-si si frecandu-si penisul, mai ales in jurul capului, care este cea mai sensibila parte a organului genital masculin.

Oamenii nu incep obligatoriu sa se masturbeze atunci cand ajung la pubertate. Unele persoane se masturbeaza foar te rar si dimpotriva altele adopta acesta practica foarte frecvent, totul depinzand de modul in care se simte persoana respectiva. Unii oameni practica masturbarea atunci cand sunt intr-o relatie. Masturbarea poate dura oricat de mult, insa de obicei variaza intre cateva minute si o jumatate de ora.

Nu exista nici un motiv medical pentru care oamenii ar trebui sa nu se masturbeze. Este cat se poate de falsa conceptia ca orbesti daca te masturbezi. Nu exista situatii in care sa te masturbezi prea mult, insa, daca incepi sa ai usturimi in zona genitala ar fi cazul sa te opresti. Conceptia ca baietii trebuie sa se masturbeze pentru a elibera tensiunea din testicole care se formeaza in urma acumularii de sperma este la fel de falsa ca cea care le catalogheaza drept usoare femeile care se masturbeaza sau care se gandesc la sex.

...Succes laughing laughinglaughinglaughing

8 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Ma faci sa rad.
Unele fete care nu au avut parte de experienta sexuala nu au anumite stari de excitatie deci e ca si cum te-as intreba ce gust are ciocolata cand tu nu ai mancat niciodata.
Te atingi pe tot corpul in special in zonele erogene(banuiesc ca esti fata), abdomen, sanii, p... a, coapse, si care mai sunt zonele tale ca doar tu stii.Iti freci sfarcurile cu degetele, ii pisti, ii poti si musca, iti stimulezi clitor. u cu degetele(se afla in partea de sus-aproape de labi. le mici), pana se umfla.
si pune intrebari despre sex la rubrica respectiva ca e cam pervers.pa

| Ingerash a răspuns:

Cu dregetelul iti masezi frumos clitorisul

| GuessWho a răspuns:

Masturbarea se poate face cu diferite obiecte.lucrurui mari, groase, sau nah depinde, Sunt lucruri care iti provoaca placere.happy
De cele mai multe ori masturbarea se face cu degetulhappy
Adica iti introduci degetul in vagin, insa cu girja te poti dezvirginahappy
SI masturbarea o poti face si cu alte lucruri.cu dusul, creioane...nu stiulaughing nu am incercat niciodata!

| anonymus a răspuns:

Sunt sigur ca cei care iau explicat pana acum, si ei practica.

| FirstState a răspuns:

Iti bagi degetu unde trebu si gata big grin
la 12 ani deja vrei sa masturbezi?
oare la 18 ani ce va fi din tine

| Dragosgan a răspuns:

Frichi, frichi la baieti se freaca batzul din pantaloni, la fete se impinge un deget sa curga sange...Asha copchiii, in loc sa invatati carte asta va preocupa, sa stii ca altii la varsta ta sunt experti in sex.

| Astana a răspuns:

Are you fkin kiddin' us?

| aumih16 a răspuns:

Usor! nu repede! gandeste-te ca e ca atunci cand ai un partener! nu dai buzna asa repede! incet cate putin! calm!