| ghicicinesunt a întrebat:

TPU imi spune si mie cineva cate abdomene sa fac pe zi (am 15 ani ) si daca fac cat spuneti in cat timp mi se vad patratelele?(vreau sa le multumes tuturor care vor raspunde la aceasta intrebare)

6 răspunsuri:
| Horia_8139 a răspuns:

Numai cu abdomene nu ti se vor vedea patratelele.eu fac 60 pe zi de vreo doi si plus ca mai joc si tenis si baschet dar tot nu mi se vad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important este sa incepi usor, cu 20-30 si sa avansezi treptat la minimum 70-80.Fa-le o data la doua zile, nu zilnic, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.Pentru rezultate foarte bune, combina-le cu acest exercitiu, pentru partea inferioara a abdomenului(abdomenele fiind pentru partea superioara a acestuia): http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50 si avanseaza treptat la 150. Fa-le tot o data la doua zile.Numarul de repetari propus de mine este doar orientativ si il poti mari, treptat, daca consideri ca este nevoie.Succes.

| alex2009 a răspuns:

Salut acest lucru dureaza trebuie sa faci si alte tipuri de exercitii nu doar abdomene trebuie sa le combini intre ele si un lucru important sa faci exercitiile corect daca nu le faci corect atunci le faci degeaba.

| MilkaFriend a răspuns:

Du-te la sala daca ai 15 ani te lasa si eu ma duc si se vede diferenta foarte repede maxim o luna si faci muschi peste tot nu doar la abdomen.

| Palade_Alyn_1998 a răspuns:

Program antrenament pentru muschi in fiecare zi

abdomen :
200 abdomene la (2 zile)
50 crunch (zilnic)
100 ridicari de picioare stand pe spate (zilnic)

măini :
100 repetari cu gantera de 10 kg ( zilnic )
50 flotari 2 serii (zilnic)
50 repetari cu gantera 2kg ducand mana la spate (zilnic)
15-20 repetari cu gantera 10 kg din pozitia drept ridicanbd mana
pana la coaste (zilnic)
10 -12 repetari cu gantera de 10 kg cu mana intinsa de jos pana
sus la umar (zilnic)

picioare :
50 genu flexiuni cu gantera de 10 kg in maini (zilnic)

recoman un an de zile pentru a avea muschii bine dezvoltati!
p.s. fara serii multe doar una la fiecare doar cu exceptia flotarilor

| Palade_Alyn_1998 a răspuns:

Program antrenament pentru muschi in fiecare zi

abdomen :
200 abdomene la (2 zile)
50 crunch (zilnic)
100 ridicari de picioare stand pe spate (zilnic)

măini :
100 repetari cu gantera de 10 kg ( zilnic )
50 flotari 2 serii (zilnic)
50 repetari cu gantera 2kg ducand mana la spate (zilnic)
15-20 repetari cu gantera 10 kg din pozitia drept ridicanbd mana
pana la coaste (zilnic)
10 -12 repetari cu gantera de 10 kg cu mana intinsa de jos pana
sus la umar (zilnic)

picioare :
50 genu flexiuni cu gantera de 10 kg in maini (zilnic)

recoman un an de zile pentru a avea muschii bine dezvoltati!
p.s. fara serii multe doar una la fiecare doar cu exceptia flotarilor