| anonim_4396 a întrebat:

Salu TPU. In urma cu 4 zile am facut o intrerupere de sarcina care se afla in 9 saptamani. Procedura a fost dureroasa. Insa in urmatoarele 3 zile am avut menstruatie normala,fara flux abundent doar cateva pete maronii. Astazi, 07.12 au aparut cheaguri insa nu destul de mari dar inchise la culoare, mai degraba spre negru. Cu ce vreau sa ma lamuriti:e ceva normal sau doar ma curat? Dureri foarte mari nu am avut iar continutul e mai degraba gelationos nicidecum sange in cantitati mari.precizez ca am luat ampicilina ca sa elimin riscul de infectii. Poate din cauza aceasta nu a decurs normal? i ultimele 24 de ore am oprit pastilele si de atunci a inceput sa revina. Ce e de facut? Si mai ales, prezinta riscuri?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Sangerarea ar trebui sa se opreasca in maxim o saptamana. Verifica-ti temperatura corpului zilnic. Daca faci febra( peste 37 grade), secretiile vaginale miros urat, du-te la un control ginecologic, se poate sa fi ramas resturi.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat