| Heys a întrebat:

Salu TPU ma numesc Bogdna. x=Alina(cea mai buna prietena) y=Mihai(cel mai bun prieten) z=Maria(cea mai buna prietena a Alinei)

Problema este urmatoarea:Alina este indragostita de mine, Mihai de Alina, si Maria de Mihai.Cam aiurea dar asta e realitatea.Eu o simpatizez pe Alina si as vrea sa fiu cu ea dar nu pot de Mihai care ii face curte non-stop, iar daca as vorbi cu el s-ar supara si nu as vrea sa il pierd, deoarece ne cunostem de foarte mult timp.Maria si Alina ma bat la cap ca sa ii fac lipeala Mariei cu Mihai dar eu cum sa ii zic baiatului de Maria cand lui ii e gandu numai la Alina.Eu as vrea sa fiu cu Alina dar nu vreau sa i pierd pe ceilalti. Ce credeti ca e de facut?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,asta e lantul slabiciunilor.
Spune-i totusi lui Mihai de Maria,poate va descoperi ca ii place,poate Alina ii place fiindca ea nu-i da nici o atentie,nu poti stii niciodata daca nu incerci.
Deci,spune-i de Maria si, roaga-te sa-i placa de ea, ajuta si tu situatia.In felul asta, Alina va ramane libera si necurtata... Disponibila.
Succes!

| mihaibr11 a răspuns:

Woaaa...asta da problema de matematica. Sfatul meu ar fi sa iti vezi de treaba pentru ca orice ai face in problema cu alina o sa-l pierzi pe mihai. Poti sa vb cu el despre maria, dar daca alina=x, maria=z cauta si tu o "w" si rezolva problema. Succes

| aryana_4212 a răspuns:

Lasa sa treaca putin timp si o sa se rezolve toate nu-i prea multe de facut trebuie sa-si dea el seama ca nu-l place alina si o sa renunte iar maria o sa poata spera la el dupa aceea.Asa nici tu nu-ti pierzi prieteni si nici ei nu se cearta.Cu timpu tu cu alina si el cu maria.Succes.PS prietenia se castiga greu dar se pierde foarte usor.

| lauthebest_8914 a răspuns:

Bai asta la tine ce e mai important mihai sau alina eu iti zic ca alina ca in primul rand e fata si o iubesti mihai dal in pi.z.da masi date la ea aluia dai un pumn si gata...laughing

| DavidDj a răspuns:

Frate ai auzit de expresia "Nu iti da tovarasii pe PIzda? Gandeste-te bine la treaba asta.Atat am avut de spus.De exemplu eu cu ce la mai bun tovaras al meu(ne spunem frati pentru ca ne iubim ca frati)placeam o fata si desi ea ma placea mai mult pe mine decat pe el am renuntat la ea pentru el. Sper ca te-am ajutat

| franaru a răspuns:

Faci 18% din x =y, inlocuiesti pe y in a doua ecuatie, faci o ecuatie de gradul I cu 2 necunoscute si dupa aia spui ca x+y=suma totala, inmultesti cu z toata ecuatia, dai factor comun fortat pe x, derivezi in functie de z, integrezi de 2 ori.toata treaba egal 0.bafta multa!

| DaniiWtf a răspuns:

Si cand o sa afle draguta Alina ca si tu o simpatizai si era totu din cauza lui mihai imagineza-ti cat ura o sa ii poarte pentru ceva timp. Caseste-i lui Mihai o tipa gen 2x s m combina-l. Am trecut si eu prin asta. Doar ca y la mine era sora mea si efectiv ne dadeam toti cap in cap.