| Markusfrtt a întrebat:

Totul a inceput cand m-am imprietenit cu o fata. Dupa ceva vreme eu am inceput sa o plac mai mult decat ca o amica, am inceput sa o iubesc sad. Apoi ea a observat ca eu am inceput sa ma apropi de ea mai mult decat ca un simplu amic, iar eu nu mi-am dat seama de asta sad. Apoi ea a inceput sa fie mai indiferenta cu mine, ma ignora foarte mult si durea foarte ttare eu fiind indragostit de ea.Mai als ca nici nu vroia sa-mi spuna de ce face asta, ba chiar odata m-a mintit. Apoi eu i-am spus ca mai bine nu eram amici pentru a in felul asta nu m-as fi indragostit de ea. Ea atunci mi-a spus ca nu mai putem sa mai fim ca inainte stiind ca sentimentele mele pentru ea sunt altele. Iar apoi ea a inceput sa fie indiferenta total, crezand astfel ca in felul asta as putea sa o uit. A fost o decizie buna, i-am inteles decizia, desi a durut dar am inteles. Nu am ai vorbit apoi cu ea deloc nici macar un cuvnat sa fi zis catre ea, am fost indiferent nu am bagat-o deloc in seama si nu ca sa ma razbun, doar i-am acceptat decizia. Apoi dupa 3 luni dupa ce nu am vorbit deloc si nu am bagat-o in seama deloc, ea a inceput sa imi faca ciuda sa ma faca gelos sa zic asa. De ce zic asta? Pentru ca incearca sa ma faca gelos cu un amic foarte bun de al meu cu care ma inteleg foarte bine(il ea in brate, ii spune iubire, ba chiar cred ca la si pupat...).Ea face chestia asta numai in prezenta mea, numai cand sunt eu si se mai si uita la mine ca sa imi vada reactia. Eu nu am prea bagat-o in semaa cu chestia asta iar apoi a inceput sa se bage ea in seama cu mine. A inceput sa glumeasca cu mine, ba chiar ma si invitat de 2 ori sa merg cu ea la suc( daca era putea sa il cheme pe amicul meu dar nu a facut asta, deci e clar ca face anume sa ma faca gelos). Prima data am refuzato, i-am spus ca nu pot sa merg, a doua oara m-am dus cu ea pentru ca. voiam sa vorbesc cu ea despre chestia cu gelozia si etcc, dar nu am putut sa vorbesc cu ea pentru ca ne-am intalnit cu niste colegi si evident nu am mai putut sa vorbesc cu ea despre asta.Ea tot se mai baga in seama cu mine din cand in cand, dar eu nu ma bag in seama cu ea, foarte rar daca ma bag. Ma port tot cu indiferenta si asta pentru ca nu vreau sa-i arat ca inca mai tin la ea. Deci ce credeti ca ar trebui sa fac? De ce a incercat sa ma faca gelos si de ce s-a bagat in seama cu mine? Credeti ca ar trebui sa incedez sa mai fiu indiferent cu ea? deci?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Copii de varsta ta nu au de ce sa se macine cu dragostea, trenul pleaca si vine altul mai smecher. Daca aia pleaca va veni alta mai buna, ai timp de amor pe la 20 de ani 18, acum in loc sa inveti mintea se centreaza la ea. Prima oara iti faci un viitor o casa si un servici apoi cauti prietena care lucreaza si ea sa nu o tii in carca ta.

| Maioru a răspuns:

Voi va jucati de-a gelozia. Daca fata e draguta si vrei sa fii prieten cu ea atunci vorbeste cu ea, mergeti la un suc si termina cu indiferenta si toate cele.Intreaba fata daca vrea sa fiti prieteni si totul este rezolvat.