| petrescuionut a întrebat:

Salut, acum 1 luna am făcut sex cu prietena mea ..neprotejat, nu m-am terminat în ea, ăasta o știu sigur...astăzi era ultima zi în care trebuia sa-i apară menstruatia..Niciodata nu i-a intarziat.
Nu i-a aparut, se poate sa rămână insarcinata? Timp de o luna nu avut greata, pofta de mâncare nimic. Este ceva? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul a avut loc asa cum specifici cu o luna in urma si fiindca un ciclul menstrual mediu/standard are o durata normal tot cam de o luna, rezulta ca acel sex a fost intretinut chiar in primele 3-4 zile ale ciclului menstrual (posibil sa fi fost cam ultima zi a menstruatiei sau probabil imediat prima zi dupa). Daca lungimea ciclului este de aproximativ o luna inseamna ca rationamentul este corect si atunci intr-un astfel de caz in primele 4-5-6 zile probabilitatea de a se forma o sarcina se poate considera ca fiind aproape imposibila chiar si in situatia in care ar fi ajuns sperma in vagin. Pe baza datelor oferite (incerte si putine) este singura explicatie plauzibila si probabil si corecta. Exista chiar si o oarecare posibilitate sa fie vorba de o dereglare hormonala insa mai mult ca sigur in urmatoarele zile se va porni menstruatia, deoarece teoretic aproape ca in mod sigur se poate exclude posibilitatea de a exista o sarcina. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Idiotule.

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca poti s ao lasi insarcinata si daca nu ejaculezi in interiorul vaginului ei, picatura seminala care se scurge din penisul tau, in primele secunde cand este introdus in vaginul ei, o poate lasa insarcinata, daca ea era in perioada fertila!

| neutrino a răspuns:

Poate ca aveti noroc si de data aceasta, dar tine minte ca acest noroc va poate parasi atunci cand va va fi lumea cea mai draga.

| Emilian65 a răspuns:

Asteptati, poate vine.

| Kira5854 a răspuns:

Cauta pe Youtube Barza vs. sexul si uita-te la clipuri... Sunt discutate toate problemele de genul intr-un mod foarte simplu, iar clipurile au cateva minute. Consider ca e musai sa stii lucruri despre propriul organism, sau al partenerei, din moment ce v-ati inceput viata sexuala

| petrescuionut explică:

Deci poate sa ramana?

| petrescuionut explică:

Nu a ramas