| Salu134 a întrebat:

Am avut relații cu prietena in a 4 zi de menstruație, neprotejat, am ejaculat, dar am la timp. Îi întârzie menstruația, trebuia să îi vina pe 14 și încă nu o apărut, acum câteva zile a avut 1 zi, au durut-o sânii, azi deja iarăși a apărut. Luna trecută i-a întârziat cu 4, dar a fost prima dată. A avut o lună depresivă, nu știu ce să cred.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu va porni menstruatia in urmatoarele 2-3 zile, in acel caz trebuie facut un test de sarcina incepand cu data de 22 Iunie. Se pare ca ciclul menstrual este mai mult sau mai putin dereglat si acesta este de fapt adevaratul motiv al prelungirii ciclului actual. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In mod normal n-avea cum sa ramana insarcinata nici daca te terminai in ea avand in vedere ca era in timpul menstruatiei. PRobabil are alte cauze de-i intarzie.

| Andreeush a răspuns:

Poate e o simplă întârziere.
Trebuie să treacă cel puțin 21 de zile pentru a face un test de sarcină.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Nu stii ce sa crezi? Cand va apucați de o treaba nu stiti si voi ca trebuie să luați în calcul consecinte/urmări? Si uite ca poate a rămas însărcinată, care e problema? Nu-ti place sa legăni, iti place doar futaiul? Ar trebui sa stii si ce inseamna ăla sex, nu sa vi fuguta aici si sa te smiorcăi ca vai doamne nu i-a venit prietenei tale. Folositi metode de protecție ca doamne fereste se formeaza vreun copil si e obligat să suporte chinuielile voastre ca nu stiti voi sa va ***!