| вяυηєтнα a întrebat:

Sallhappy! Am o problema si sper sa ma ajutati plssbatting eyelashes. Deci am facut dragoste cu iubitul meu dupa c mi s-a terminat menstruatia cu doua zile(adica azi mi s-a terminat si am facut ca pai'maine)e vreun risc sa raman insarcinata?sadMentionez faptul ca luna asta nu mi-a venit si a intarziat 16 zilesadnu stiu c sa cred.Desi nu am simptome de femeie insarcinata(adica nu imi e greata, n vomit, am pofta de mancare, nu ametesc etc.)App si am uitat sa spun ca de vreo 4 zile sunt racita jos si inainte de asta ma durea burta mi sor intarit sanii si de aia ma gandeam ca trebuie sa imi vina menstruatia dar nusaddati'mi un sfat ceva ca nu stiu c sa mai credstraight face. Msk.

Răspuns Câştigător
| pitiqtsa a răspuns:

Buna happy mai eu iti zic ca cel mai bine e sa te duci repede la un doctor ginecolog pentru ca... daca nu esti insarcinata si e din cauza racelii daca nu o tratezi exista posibilitatea de a nu mai putea face copii niciodata! daca ai peste 15 16 ani vb ca mama tha si spune-i daca esti mai mikutsa.ce pot sa zic nici nu o sa te omoare dar cel mai sigur spune-i mamei tale! trebuie sa stie ai facut ai facut akume prea tarziu sa mai poti face cevasad altadata protejeaza te fata pentru ca exista riskul ca iubitul tau sa aiba doamne fereste o boala si sa ti o fi dat tie pentru ca exista bolii care la baieti nu se manifesta dar la fete da! deci cel mai bine e sa te duci cat mai repede la un ginecolog! hai succes si iti tin pumnii sper sa fie o usoara racealasad fundita?batting eyelashes

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscurile de sarcina exista, fiind in jur de 15% daca ai menstre regulate de obicei si de cam 20% daca nu ai menstre regulate. Intarirea sanilor poate fi un semn de sarcina, dar trebuie sa tii cont ca aproximativ 60% din femei nu au simptome in primul trimestru de sarcina.
Intarzierea este foarte foarte mare, iar daca nu este sarcina semnifica o problema severa. Luni dimineata fa un test de sarcina din prima urina de dimineata si apoi du-te neaparat la un ginecolog cat mai bun, inainte ca problema sa devina ireversibila.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu ne-ai spus acum cât timp ai avut contact sexual neprotejat! Dacă au trecut mai puţin de 2-3 săptămâni de atunci, bineînţeles că nu ai simptome de femeie însărcinată! Pentru că acestea apar după 21 de zile de la concepţie, atunci când creşte şi nivelul proteinei hCG, şi când este indicat să faci testul de sarcină.
Dacă eşti răcită, du-te la medic, căci se poate agrava.
Data viitoare nu mai risca! Nu te lua după metoda calendarului ce funcţionează pe principiul conform căruia ovulaţia ta nu se va produce în cele 2 zile de la terminarea menstruaţiei.
O zi frumoasă!

| liviu42 a răspuns:

Fa un control la ginecologie.

| mona a răspuns:

Cel mai sugur este sa mergi la un control ginecologic, poate nu sunt motive de ingrijorare[ma refer la sarcina], poate e o simpla raceala care o vei trata bineinteles cu tratamentul dat de medic

| InDePeNdEntGiRl a răspuns:

Buna.in mod normal, dupa modul calendarul zilele in care se risca sunt de la a 11 zi, numarand de la ziua in care ti-a venit menstruazia. Faptul ca nu ai sintome de sarcina nu este o asigurare pentru ca nu toate femeile insarcinate se simt rau.E posibil sa iti fi intarzit si din cauza raceli, dar tu ca sa fi sigura fa bai firbinti la piciore(cat suporti)de doua ori pe zi si pui o lingura de mustar in apa... sper sa functioneze.

| Ajna a răspuns:

Poti ramane insarcinata in a 14-a zi a ciclului menstrual cu 1-2 zile in jur. Nu cred ca este si cazul tau. Raspuns ti-ai dat singura, probabil ai racit, asta e tot. In orice caz, ca sa fii 100% linistita, fa-ti un test de sarcina.
Incearca(daca nu faci deja asta) sa iti notezi in calendar cand iti vine, atfel sa iti poti calcula perioada de fertilitate.

| вяυηєтнα explică:

Mentionez si faptul ca parintii n stiu ca nu mai sunt virginastraight face

| ana_2324 a răspuns:

Buna! pai banuiesc ca plearinti tai nu stiu si nici nu vrei sa afle! si mai banuiesc ca nu ai fost protejata! inca e prea devreme sa faci un test de sarcina deci eu zic sa ii zici mamei tale ca ti-a intarziat menstruatia si sa mergi la un doctor impreuna cum ea! insa eu as incerca totusi si un test de sarcia (poti intreba farmacista daca merge si acum!)

| Pepsi_3761 a răspuns:

Daca-ti place viata de mica, acum suporta!happy

| Lola_5328 a răspuns:

Poi in primul rand trebuie sa le spui parintilor tai sa te duca la un doctor sa vaa ce ai...