| visatoarea01 a întrebat:

am facut sex neprotejat cu prietenu dar dupa mi-a intarziat menstruatia cu cateva zile, zilele astea m-am simtit ffff rau:mi-a fost greata, ma durea capul ingrozitor, nu aveam pofta de mancare... e posibil sa fiu insarcinata chiar daca mi-a venit? mentionez ca am si gastrita cronica si de ceva timp nu am tinut regim e posibil sa fie si asta un motiv? plz

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gastrita nu da intarzieri de menstra. Restul simptomelor par mai mult de alta boala, oricum nu de sarcina. Insa simptome de sarcina poti avea incepand cu a treia saptamana de lipsa a menstrei. Tinand cont ca ai o sangerare (care daca nu a venit in ziua in care trebuia nu e obligatoriu sa fie menstra), e putin probabil sa fie sarcina. Oricum, va trebui sa faci un test de sarcina la 7 zile de la aparitia sangerarii.

7 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Era asa greu sa cumparati o cutie de prezervative? Ai toate sansele sa fii, dar poate nu esti, daca ne intrebi pe noi nu putem sa.ti dam un raspuns concret, asa ca cel mai bine e sa te duci sa iti faci ecograf

| Allexis a răspuns:

Nu esti insarcinata. Dar... foloseste prezervativ, scapi asa de riscul de boli cu transmitere sexuala. N-ai de unde sti pe unde a mai "umblat" prietenul tau.

| valThina a răspuns:

Da am citit si raspunsurile date de ceilalti utilizatori si al tau ...pai daca ti-a venit inseamna ca nu ar trebui sa fi insarcinata.fa`ti un test de sarcina dupa ce ti se termina ciclul.nu trebuie neaparat sa iti fie rau, s aai greturi sau pofte cand esti insarcinata.totul poate sa fie normal, doar lipsa ciclului iti poate da un indiciu. daca zici ca ai si gastrita inseamna ca e altceva nu o sarcina dar totusi nu uita sa iti faci un test de sarcina happy

| Dianné a răspuns:

Mergi la ginecolog, fa un test de sarcina. Pot aparea diferite boli, (chiar daca ai gastrita), sau chiar poti fi insarcinata daca spui ca ai facut sex neprotejat. Bai, nu va inteleg, va e greu sa cumparati un prezervativ, doua?! straight face

| Cristi_1137 a răspuns:

Draga visatoare laughing eu iti pot zice ca si prietenei mele s-a intamplat, si are numai 16 ani, la inceput mi-a fost o frica, dupa ea s-a dus la doctor, si a aflat ca nu era insarcinata si nu avea nici o boala venerica, doar ca facuse o alergie la un anumit tip de antibiotice, daca ai greata si ti-e rau, nu inseamna neaparat ca esti insarcinatawinking

| visatoarea01 explică:

Ma gandesc ca daca eram insarcinata nu imi mai venea menstruatia...si aveam pofte dar eu nu am chef sa mananc nimic...

| visatoarea01 explică:

Io am facut sex pe 14 si mi-a venit pe 19 m-a tinut normal, mie nu imi vine niciodata regulat.am mai multe problema de sanatate:gastrita, cu inima, migrena sinuzita si de ceva timp nu iau nici un tratament de aceea cred mai mult ca nu sn insarcinata, si prietenu nu si-a dat drumu in mine cred ca a trecut vreo 3 min pana a ejaculat...sn ingrijorata