| catalin2009 a întrebat:

Acum cateva zile, eu si prietena mea, am facut sex neprotejat. Ideea e ca nu a fost o penetrare in adevaratul sens al cuvantului, adica nu am folosit nici macar jumatate din lungimea penisului, mai ales ca ea era si virgina.
Intrebarea mea este daca ea s poate sa fi ramas insarcinata, pentru ca in momentul actului sexual, ea era in perioada fertila. De atunci o doare uterul, iar pe 18 octombrie ar trebui sa-i vina ciclul. De obicei avea dureri, fie la sani, fie la ovare, cu o saptamana inainte, dar acum nu mai are. Faptul care ma face sa cred ca nu a ramas insarcinata este ca in momentul penetrarii, nu a curs sange, si nici nu a fost o penetrare totala, ci doar... maxim 5 cm.
Mentionez faptul ca nici ejaculare nu a existat!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este suficienta o penetrare de 5 mm. Faptul ca nu a curs sange nu inseamna nimic, doar ca partenera ta face parte din acele 20% femei care nu sangereaza la dezvirginare. Crede-ma, ca riscul unei penetrari de 5 cm este exact acelasi cu al unei penetrari de 5 mm, de 2 cm, de 10 cm sau de 20 de cm. Faptul ca nu ai ejaculat, reduce riscul minim de la 100% la aproximativ 30-35% (fiindca era virgina, riscul este mai mare decat daca ar fi fost o femeie cu experienta sexuala). Nu era in perioada de maxima fertilitate, asa ca va puteti astepta la un risc de cam 15-20%.

| whatever_3916 a răspuns:

Nu e insarcinata ...chill happy asteapta si tu data de 18 octombrie si dupa aia ingrijoreaza-te daca nu ii vine.happy nu acumwinking si nu e musai ca luna de luna sa o doara cate ceva! si pe viitor foloseste si tu un prezervativ straight face ce dracu sunteti asa inconstienti nu pot sa inteleg!

Răspuns utilizator avertizat
| Angelina01 a răspuns:

Deodata ce sa fisurat himenul ea poate sa ramina insarcinata si sa stii ca inaintea ejacularii mai curge un lichid care contine spermatozoizi da se poate sa fie si insarcinata cel mai sigur duo la un control ginecologic nu la ecograf pentru ca ecograful nu e mereu sigur.succes