| laurentiu80 a întrebat:

Acum mai multi ani m-am despartit de o fata pe care am iubit-o foarte mult, am stat 4 ani cu ea. Despartirea a fost din cauza mea, ne-am despartit dintr-o prostie, eu fiind orgolios din fire asteptam sa faca ea primul pas spre impacare. Dupa cateva luni de la despartire ea si-a gasit pe altul, dupa care s-a casatorit cu el, si au si un copil. Dupa ani buni, viata ne-a facut sa ne reintalnim, prima data am hotarat sa lasam loc de buna ziua intre noi. Dar eu si ea cred ca am vrut mai mult de atat, am inceput sa vorbim f des, vb in fiecare zi, apoi sa iesim la pizza in oras, si s-a aprins ceva intre noi, mi-a zis ca ea ma mai iubeste, ca nu m-a putut uita dupa 6 ani de cand ne-am despartit, si cam acelasi lucru il simt si eu.
Am inceput sa ne intalnim in noptile cand sotul ei era plecat in delegatie, ne sarutam, am facut si dragoste, dar ea imi zice ca nu se va desparti niciodata de sotul ei, si ca vrea doar o relatie de prezent, nu una de viitor. Sunt foarte confuz, si nu stiu ce sa fac, ca eu ma pun in locul sotului ei, daca mi-i s-ar intampla mie asa ceva cu viitoarea sotie, nu stiu ce sa zic, dar sunt sigur ca o iubesc f mult, si am iubit-o tot timpul, ea fiind si prima femeie din viata mea.
Voi cam ce ma sfatutit sa fac? Sa o uit nu pot, ca sunt vreo 12 ani de cand ne-am cunoscut si nu am putut=o uita...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-ti porti "crucea". Incearca sa devii un amant perfect, dar cu conditia de a nu destrama in nici un caz respectiva familie. In cazul in care consideri ca nu esti capabil de un asemenea "rol", ar fi indicat sa renunti inainte de a deveni "prea tarziu". Putina minte si multa ratiune!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil, sotul ii ofera dragoste, tot comfortul, stabilitate, dar nu o satisface sexual si atunci, femeia si-a luat un amant, pe tine!
Faptul ca, a confirmat ca ea nu se va despartii de sotul ei, imi intareste convingerea ca doar asta vrea de la tine, sa te tina pe post de amant si atat.
Daca vrei sa-ti faci un viitor, sa ai familia ta, te sfatuiesc sa renunti la relatia asta, unde vei fii intotdeauna roata de rezerva si sa-ti cauti o femeie care sa te iubeasca asa cum esti, cu care vei putea avea o familie si tot ceea ce iti doresti.
Nu are sens sa traiesti in trecut, pentru ca nu este nimic acolo pentru tine, nici macar relatia actuala nu-ti ofera nimic, o satisfactie sexuala de moment nu-i chiar o viata fericita, pentru ca, la sfarsitul zilei, te lasa tot singur si ea se intoarce la sotul si copilul ei.
Imi pare rau, dar in situatia in care esti, tu esti cel folosit si la un moment dat asteapta-te sa fii si aruncat, abia atunci vei realiza ca ai pierdut niste ani care ai fii putut sa-i folosesti cu creier si intelepciune.
Imi pare rau sa-ti spun, dar femeia asta nu iubeste, doar te manipuleaza si foloseste dupa cum doreste.

| Emilian65 a răspuns:

Daca este maritata si are si un copil, lasa femeia in pace si tu gaseste-ti o fata cu care sa ai o relatie serioasa.