| axxy a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru urgent.
E prima oara cand il cer cuiva.Am fost cu un baiat un an de zile, ne-am despartit de luni bune, dar eu nu am putut accepta despartirea asta in niciun chip, nu am vrut sa mai am niciun iubit.
Acum o luna mi-am facut un id de fata, i-am dat poze cu alta fata, m`am dat drept alta fata.Si tare ciudat a fost ca ia si placut fata.ne-am dat intalnire, dar nu credeam in niciun fel ca o sa vina, si m`am dus sa vad daca vine.
Mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca a venit. M`am dus la el(ceea ce nu trebuia sa fac ) si i-am zis ce faci? cand m`a vazut si-a dat seama ca eu am fost cea care a facut "farsa " asta, fiind orgolios s`a suparat nu mi-a zis nimic si a plecat, s`a simtit intr-un fel umilit, nu se astepta sa-i fac asa ceva...
Gestul meu a fost unul de imaturitate oh go on nu trebuia sa-l fac
Acum numai vorbeste cu mine. mi-a zis ca nu ma mai iarta
Ce as putea face sa remediez lucru asta? Sa ma ierte. ce sa-i spun? o explicatie.ceva.nu stiu ...simt ca innebunesc straight face
multumesc mult :-

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

El iti cere multe, dar este dispus sa ofere acelasi lucru? Ai facut un gest prostesc, imatur, dar nu se poate ca la varsta ta sa gresesti? Inveti din greselile tale, si el ar face bine sa invete din ale lui. Nu prea vad ce sperante ati avea ca sa fiti din nou impreuna.
Oricum, gandeste-te ca el este superficial, il atrage exteriorul, asa mi se pare dupa faza asta cu mess-ul, intr-un fel a fost o prostie sa o faci, dar uite ca inveti mai multe despre el, si mai zici ca are o prietena, asta in timp ce discutai cu el pe mess? Atunci lasa-l in treaba lui, asta nu-i tip de treaba.
Domnul fie cu tine.

7 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

De ce nu-i zici pur si simplu ca a fost o coincidenta faptul ca v-ati intalnit?

Eu zic urmatorul lucru: sa intri din nou pe id si sa faci asa: intri pe id lui si incepi cu scuze[dar fiind fata din poze nu tu], si faci ca ti s-a stricat masina si nu ai putut ajunge la intalnire, ca ti-a intrat o ruda in spital, sau nu stiu ce.

Dar atentie! Faci lucrurile astea numai si numai daca nu te-ai dat de gol deja in fata lui!

Daca te-ai dat deja de gol, incearca sa-i vorbesti trimite-i un mesaj cu :" iarta-ma, am vrut doar sa vad daca mai tii la mine. imi pare rau, stiu ca a fost un gest de copil imatur nu se va mai intampla!" asta daca vrei u. Daca nu vrei sa-i scrii asta, scrie-i ceva, din inima!

Daca nici asa nu te iarta, incearca sa-l uiti. Stiu e o solutie dureroasa, dar decat sa suferi si mai mult datorita indiferentei lui, mai bine il uiti. Nu se merita sa suferi pentru un baiat care nu-ti da o sansa!

Bafta.

| lovenotsex a răspuns:

Concluzia la toata treaba aceasta este ca nu mai are sentimente fata de tine.Si cel mai bine ar trebui sa-ti refaci viata, si poate soarta ti-l va aduce inapo. Dar nu vad ce ai putea face acum, atata timp cat nu mai simte nimic pentru tine, din ce ai zis, si ca nu te mai doreste din cate am vazut, atata timp cat a vrut sa iasa cu altcineva.Bafta si nu lasa viata sa treaca pe langa tine, refaceti-o.

| Lora a răspuns:

Baietii astia se comporta ca niste pusti si la varste inaintate, tot ce trebuie sa faci e sa-i spui adevarul, sa-i spui de ce ai facut gestul ala, sa-i spui ceea ce simti si poate se indupleca si el si va veti impaca.Bafta!

| raisa1993maria a răspuns:

Dar nu ii poti impune cuiva sa te iubeasca, daca v-ati despartit normal ca a acceptat sa se duca la intalnire, crezi ca ei sufera cat noi fetele? lasa-l in pace fii tu indiferenta si iti spun un lucru 100% adevarat, DACA TE IUBESTE TE CAUTA! ar fi frumos sa ii ceri scuze pentru ceea ce ai facut. nu il poti obliga sa te ierte sau sa te iubeasca, ce credeai ca o sa iti spuna pe mess cand v-ati dat intalnire? te asteptai de la el sa zica. nu nu vin stau si sufar dupa fosta mea iubita? in nici un caz...

| claudia_7744 a răspuns:

:(

trist ff trist de ce nu incerci sa-l uiti sa treci peste? poate ca a fost prima ta iubiredar cica mai urmeaza si altele.:-? chiar nu stiu ce sati zic ca ai putea sa faci ca sal impresionezi;))poti incerca sa faci ca in reclama aia. http://www.youtube.com/watch?v=jeIsG7-ICFg

ar fi ceva tare:)))

sau:-? ai putea sa mai incerci inca o data sa vb cu el si sa fii foarte sincera sai spui tot ce simti u si cat de raw iti pare sai spui ca nu poti trece peste toate momentele frumoase petrecute impreuna si ca il vrei inapoi ca iti e dor.ca ai fi in stare sa faci orice ca el sa se intoarca la tine.(dar totusi ai grija pentru ca dragoste cu de-a sila nu prea functioneaza sau sa stea cu tine din mila)trebuie sa te gandesti serios la problema asta si sa reusesti sa vezi din toate laturile cat de mult te-ar avantaja o impacare cu el sau cat raw tiar putea face! eu mereu am luptat pentru ce am iubit si am vrut si stiu ca am sa reusesc! dar nu stiu uneori cred ca trebuie sa te impaci cu gandul ca asa a fost sa fie

| pacalici a răspuns:

Daca cineva se satura de tine nu mai ai ce face. Asa am avut si eu o prietena si s-a despartit de mine si n-am avut ce face daca nu-i place de tine.

| axxy explică:

Pai faptul ca se intalneste cu altcineva inseamna ca numai are sentimente? poate numai are, nu zic ca are. dar era evident sa se intalneasca, sa aiba o iubita, suntem deja despartiti de aproape 7 8 luni happy ce era sa faca? straight face
...am incercat sa`mi refac viata, nu am putut happy