| anonim_4396 a întrebat:

Salut all.Am si eu o intrebare.Am 14 ani si cateva luni.Acum cateva saptamani fostul meu prieten I-a dat idul meu unui prieten de-al sau, Razvan de 16 ani, cu care am vorbit un timp pe mess, apoi, acum cateva zile m-a sunat si de atunci am inceput sa vorbim mai des, chiar de 5-6 ori pe zi.De fiecare data cand vorbesc cu el imi spune chestii de genu:pupic, te iubesc si vrea sa stea cu mine.Insa un prieten mai vechi si totodata coleg a spus ca acesta (Razvan) nu ma place si chestii de genul acesta dar odata cand m-am certat, Razvan a plans.Colegul meu de fiecare data cand este vorba de un baiat isi spune parerea si de fiecare data este una negativa. Poate asta este din cauza ca ma place si el sau din alt motiv.Nu stiu pe cine sa cred deoarece pe colegul meu il cunosc de mult dar pe acel baiat nu l-am vazut niciodata, am comunicat doar pe mess si prin telefon. Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa il cred si sa stau cu el sau sa accept ceea ce spune colegul meu? Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| AleCsuţaa a răspuns:

Acum depinde in cine ai mai multa incredere. Eu nu spun sa te iei dupa mine ca poate gresesc, dar ii dau dreptate prietenului tau. Ai zis ca-l cunosti de mult timp. Poate ca te iubeste si nu vrea sa te piarda si poate ca are si dreptate. Zic asta pentru ca ai mentionat mai sus ca Razvan are id-ul tau de la fostul, pai fa si tu legatura. Daca isi bate joc de tine? Ar trebui sa te arati mai distanta. Nu se stie. poate vrea sa-si bata joc de sufletul tau sau poate de corpul tau. Asa ca ai grija mare. Succes si nu te baza pe ei ca la 16 ani... ii duce capul la multe prostiiwinking. Te pup :*

6 răspunsuri:
| sylar2007 a răspuns:

Avand in vedere ca fostul i-a dat id-ul... te-ai gandit ca poate bate joc de tine?

| bianca_4393 a răspuns:

Colegul tau chiar daca tine la tine, poate deveni egoist pentru ca te place.nu-l asculta, asculta-ti inima.

| NeneaGogu a răspuns:

Uite asta am explicat si eu unei prietene (virtuala) pe care o indragesc foarte mult, genul acesta de mesaje pupici, te iubesc s. a. m. d, este pura fictiune, nu confundati virtualitatea cu realitatea ca mai mult complicati lucrurile, si nici asa la varsta ta nu ar trebui sa te preocupe astfel de baieti care nu-si vad lungul nasului, niste ordinari care au numai pasarici in cap

| crazycrazy89 a răspuns:

Uite ce e eu cred ca trebuie sa incerci sa-l crezi si pe colegul tau, pentru ca stie el ce spune. cel mai bun prieten al meu a facut la fel cu o fata vb cu ea pe mess si ii spunea chestii de astea si noua prietenilor lui ne spunea ca vrea doar sa-si bata joc de ea.Eu nu-l cunosc pe Razvan atat de bine incat sa stiu ce vrea si ce crede, dar ai mare grija cu baietii nu-i de gluma.Chiar si prietenul meu a plans de fata cu fata aia cand s-au certat si pe la spate radea de ea si o batjocorea.

| Doriii a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il asculti pe colegul tau. Ai zis ca iti e bun prieten atunci de ce te-ar minti? Poate spune adevarul te-ai gandit la asta? Poate el chiar iti vrea binele :*

| olivia23 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa il mai asculti pe acel coleg al tau... daca iti place de razvan cu adevarat atunci crede in el si intalneste-te cu el... iar daca ce spune colegul tau e adevarat inseamna ca el te placebig grinD