| Anonimul224 a întrebat:

Salut, am 11 ani si vreau sa imi vina sperma! Stiu ca sperma vine intre 10-15 ani...Ce ar trebui sa fac sa vina mai repede? Sa tot frec dragonul?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca mananci tot si dormi mult, vei creste si odata cu tine se va dezvolta si corpul tau.
Sperma apare abia la 13-14 ani, asadar, mai ai de asteptat sa creasca cuculetul sis a se dezvolte organele reproducatoare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sperma in ansamblul ei este produsa de catre 3 glande specializate care sunt : vezicula seminala, prostata si cele 2 testicule, care formeaza, intra in constitutia aparatului reproducator masculin. Aceste glande se dezvolta in acelasi timp si/sau impreuna cu restul organelor interne si externe si ajung la dezvoltarea definitiva si maturizare deplina incat sa fie capabile sa produca atat plasma spermatica cat si spermatozoizi in jurul varste biologice atinse la 14 ani. Insa momentul in care incep sa fie produse pentru prima data primele cantitati de sperma, poate fi devansata sau intarziata cu circa...+/-1 an. Acest lucru fiind influentat intr-o mare masura si de dezvoltarea fizica a fiecarui baiat. Sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nimic!
O femeie batrana intra la dermatolog si zareste dupa perdea un baiat care sedea cu penisul in iaurt. Ii zice doctorului: sunt femeie batrana, am stiut cum se descarca... (penisul), dar cum se incarca n-am stiut pana acum.

| Necunoscut112 a răspuns:

Poţi doar să aştepţi. Banuiesc că nu vrei să faci copii de la vârsta asta, ca să ai nevoie să ejaculezi.

| A1b2cdefgh a răspuns:

Poti sa " freci ghertoiul" dar nu mai mult de doua ori pe saptamana

| Sarmale255 a răspuns:

Intreab-o pe mama ta