| GIGN a întrebat:

Salut.Am 13 ani si imi place mult o fata mai mica cu un an.Stiu ca voua, celor mari va place sa radeti de noi sau sa spuneti "E o joaca de copii" si voi ati fost ca noi si v-ati simtit bine cand va dadeau pe langa voi si mergeati de mana prin parc. I-am spus ca o plac in a3a la ziua mea.Este o fata frumoasa foc si putin cam independenta insa doar cu o nuanta mica.Am foarte multe in comun cu ea si vreau sa va cer sfaturi(Fetelor in special)Ce complimente sau ce chestii va placeau voua la un baiat la varsta voastra
Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
| isabellle a răspuns:

Hei >:d< în primul rând, nu mi se pare nimic anormal, sau o joacă de copii, sunt e părere că e foarte frumos şi normal ce ţi se întâmplă ţie. de fapt, când eşti mic, începi să placi ff repede pe cineva, chiar să iubeşti.
nu sunt eu foarte mare, dar uite, mie mi-ar place să mi se spună mereu că sunt frumoasă[ vezi să nu o faci în aşa fel încat să pară ceva să o seduci, sau ceva e genul ], să îi arăţi că îţi pasă de ea, să îi oferi atenţie, genn să îi aduci câte o floare din când în când, acum că tot e frumos pe afară, sî ieşiti prin parc, să vă plimbaţi. ai mai crescut, s-a matrizat şi ea, şi poate ar fi cazul să îţi destăinui sentimentele.
eu îţi doresc mult noroc >; d< şi să îmi dai mesaj p TPU dacă ai rezolvat ceva. ai grijă de tine. :*
fundă?

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu esti tocmai mic,esti la limita,si pentru ca ai redactat asa frumos aceasta intrebare,inseamna ca esti un baiat pe cinste. Cand cineva mai mic de varsta,asa ca tine,are astfel de probleme si stie sa si le spuna frumos si curat,trebuie sa-i intinzi o mana de ajutor. Adultii,se supara cand apare incultura si vulgaritatea,ceea ce nu e cazul tau. Intotdeauna o fata este sensibila cand i se aduc complimente,de orice fel: esti foarte frumoasa,tunsoarea sau parul tau iti stau/sta foarte bine,imi place cum te-ai imbracat. Apoi ii place cand ii apreciezi inteligenta,talentul,etc. Ii place sa-i spui vorbe frumoase,s-o ajuti, sa-i acorzi atentie,etc.Tu poti sa-i spui ceva de genul : draga mea, ne cunoastem de atatia ani, in clasa a 3-a ti-am spus ca te plac,acum vreau sa-ti spun ca te iubesc,ca as dori din tot sufletul sa-mi devii prietena, si ca as dori, ca mai tarziu sa ne casatorim.pentru ca nu-mi imaginez viata fara tine.

| Candice a răspuns:

Pai spune-i ca este draguta, glumeste mult cu ea, vorbiti pe mess, deveniti best friends. Daca are 12 ani si e la inceput, poti sa o iei mai usor. Nu este sigura pe sentimentele ei. Nu te grabi happy

| AnnyXD a răspuns:

Sa imi ziac ca sunt frumoasa ca ma iubeste daca stie ca tu o mai placi sa treci pe langa ea si sa o pupi etc

| MarioTGK a răspuns:

Eu nu sunt fata, dar prietenei mele nu ii placea cand ii trimitem mesaje ii placea sa vorbim pe mess si vorbea despre ce ii placea ei muzica preferata intamplari de-ale ei din ziua respectiva mai pe scurt ii place sa o asculti pe ea si sa vb despre ea

| GIGN explică:

Va multumesc mult...Sunt un baiat care sunt foarte puternic si nu sunt deloc timid.Insa este putin mai independenta asa...Mai "fitoasa" in nu in sensul cuvantului. Vrea sa pare mai interesanta si cred ca ma place mereu prin pauze vine pe la o colega la mine in clasa dar nu cred ca asta e singurul ei motiv