| anonim_4396 a întrebat:

TPU happy dau funda celui care ma ajuta si va rog sa nu va radeti si sa va bateti joc de mine, multumesc! Eu plac un baiat care este in aceeasi scoala cu mine...de cand a inceput scoala mai mereu ma cauta cu privirea si uneori ma privea pentru cateva secunde apoi lua privirea si chiar ne.deschisesem mult, ma atingea "din greseala" pe mana... vorbeam mai mereu partea proasta ca el se da la.majoritatea fetelor din scoala dar in modul cum ma privea pe mine stiu sigur ca nu o facea cu alta fata. In toate orele ma privea...dar de 2 zile nu mai face aceste lucruri...nu ma mai priveste sau cel putin nu il vad eu...doar se joaca cu mine, imi fura esarfa de la gat sau ma bazaie si rareori ma priveste in ochi.
Dar la mine nu se mai uita asa des, sau poate nu il observ eu...mai.mult se uita partea de jos a banci mele...off, nu inteleg nimic
Va rog frumos ziceti-mi...ma placut, ma mai place sau nu a simtit niciodata nimic pentru mine? Credeti ca e greseala mea ca uneori cand ma privea eu intorceam rapid privirea si nu il bagam in seama? Va rog, dati-mi sfaturi! Multumesc, dau funda.

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Buna!
Pai eu cred ca tipul te placea si cred ca te place in continuare, insa vezi tu, baietii se plictisesc repede, mai ales acel tip de baiat care le abordeaza pe toate.E posibil sa te placa in continuare insa tu nu i-ai aratat niciun semn atunci cand te privea.Adica tu iti intorceai privirea. Daca as fi baiat as lua acest gest ca pe faptul ca fata nu ma place si pare dezinteresata total de mine.Incearca sa vorbesti cu el, sa il bagi in seama.Pe urma iti vei da seama daca inca ii mai place de tine sau nu. Bafta!

| volumexd a răspuns:

Daca e genul de baiat care se da la toate fetele nu merita. Poate la inceput (cand se uita insistent la tine) voia o relatie, dar nu una serioasa, si cum tu nu l-ai prea bagat in seama probabil s-a gandit ca e prea mare efortul si a trecut la urmatoarea fata.

Nu o sa fie niciodata nimic serios: el crede ca are toate fetele la picioare si daca nu ii merge cu una o ia pe cealalta. Asa sunt de obicei baietii frumosi si populari, si spun asta pentru ca nu de multa vreme am trecut prin exact acelasi lucru si cred ca e o situatie asemanatoare.

Poate ca nu am scris chiar ceea ce voiai sa auzi dar asta e adevarul si sper ca te-am ajutatwinking

| selshe a răspuns:

Eu zic sa nu te lasi asa usor fraierita, dupa tu suferi. chestiile de genul nu se termina frumos dar pana la urma e alegerea ta happy

| bububulinatutulina a răspuns:

Bunaaa! eu iti dau un sfat din proprie experienta. incearca sa vorbesti cu el si vezi ce zice dar nu il lua direct ca-l placi, sau incerca sa-l eviti.el o sa devina si mai interesat sa-ti atraga atentia, si asta e de bine