| Eduarddddddd130 a întrebat:

Salut.Am 13 ani si ma masturbez de 1-2 ani.
De astazi, as vrea sa scap de masturbare, mi-am facut un program:
1.cand ma spal, dau cu apa rece peste,, scula,,.
2.cand ma apuca, ma rog la Dumnezeu.
Ce as putea sa adaug?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai sculă la 13 ani?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Loool

| corbulalbrosu a răspuns:

O a 3-a mana. laughing

| mihai69 a răspuns:

Chiloți cu spini pe interior.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa stii ca Dumnezeu nu o sa te ajute ca nu l-ai scris cu majuscula. Daca astea sunt cele care crezi ca te scapa de masturbare eu zic sa dai cu H2SO4, nu cu H2O si apoi te rogi lui Dumnezeu.
Si acum serios:
1. Sportul te ajuta, dar numai pana la un anumit nivel al incarcarii sexuale. Cand se aduna prea multa energie sexuala nu te mai ajuta nici sporul, nici Dumnezeu, nici apa rece. Ea trebuie eliminata. Specialistii in sexologie, in special cei americani sustin ca acest lucru trebuie facut de 2-3 ori pe saptamana, dar nu mai mult. Asta pentru sanatatea omului, in special cea psihica. Crezi ca unele butade ca - ti s-a urcat sperma la cap - nu au un suport real?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Scuze: in loc de sportul am scris sporul. Lipsesc ghilimelel la butada, deoarece nu sunt admise la publicare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roagate sa iti dea o depresie crunta nu o sa mai ai chef de asa ceva

| Alexandrionelu a răspuns:

3. Când îți vine faci flotări pana la epuizare, apoi genuflexiuni tot pana la epuizare, sau dacă ai ceva gatere în casa, faci umeri, triceps, etc.
4. Îți pui un film captivant și îl urmărești, ca să îți schimbe starea.
5. Te gândești la ceva anti-erotic, cum ar fi școală, problemele pe care le ai, etc.
Dacă mai îmi vin idei, îți mai scriu.

Răspuns utilizator avertizat
| Roelly202 a răspuns:

Iti dau eu un sfat si cel mai important.
Nu sta degeaba.

| taciterogdingura a răspuns:

Salut rege. Masturbarea e foarte normala, cat nu ajunge in punctul de obsesie. Daca vrei sa te opresti din a te masturba eu zic sa inlocuiesti masturbarea cu niste obiceirui mai productive. Cand simti ca ai vrea, mergi la o alergare, fa flotari, ceva oricat de stupid care sa iti ia mintea de la ganduri sexuale. In acelasi timp totusi, nu ar trebui sa te simti prost fiindca te masturbezi : este o nevoie naturala. capul sus rege.