| DeeaPustoaica a întrebat:

Am 13 ani si sunt o fata fara sani. As vrea sa creasca mai repede. Stiu ca nu prea exista metode care sa ii faca sa creasca mai repede. Dar, am o intrebare: am inteles ca ei cresc asa cum i`au crescut si mamei, deci se transmite genetic. Mama la varsta mea avea deja sanisori. Mie imi cresc greu si de 1 an au inceput sa creasca dar au ramas pe loc. Stiti ce se intampla?

12 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Huh! si tu ai aceasta problema?!

Nu se intampla nimic. Organismul tau se maturizeaza la corp putin mai lent. Asta e tot.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Toti sunt ingrijorati de sani. Ea un sutien cu mai mult burete daca vrei sanii chiar atat de mari la 13 ani.

| julieta a răspuns:

Depinde de corpul fiecaruia.sora mea la varsta de 16 ani nu avea mai deloc sani, isi punea sutiene cu buretele s. a. dintr-o data a inceput sa se dezvolte, sanii ei ajung sa cantareasca 7kg am2.(fiind mostenire de familie, mama si bunica mea avand bustul destul de mare)din cauza asta a avut de suferit, probleme cu coloana s. a a fost nevoita sa faca operatie de micsorare a sanilor in belgia.nu dispera ca nu ai sani sau ca ei nu se cunosc acum, mai tarziu te vei dezvolta.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Fiecare corp e diferit si la fiecare schimbarile au loc in intervale diferite de timp...nu trebuie sa te panichezi caci e normal...iti vor creste si tie dar trebuie doar sa ai rabdarewinking

| fluturash_6064 a răspuns:

Fii linistita ca fiecare persoana are modul ei de a se dezvolta.nu toti suntem la fel.chiar daca nu ai sanisori o sa iti creasca, pana atunci.scoate altceva in evidentahappy.

| TeoIonela a răspuns:

Nu cred "ca ei cresc asa cum i-au crescut si mamei" pentru. ca mama, la varsta mea, era un "schelete", fara nicio forma, si eu...dap...am auzit ca sanii cresc pana la varsta de 18 ani, si apoi nu mai cresc deloc, sau dupa 18 ani, adica ei se formeaza pe la 18 jumate sau 19, nu stiu, asa am auzit pe la scoala, nu te speria:asa ti s-a dezvoltat tie organismul, multe fete nu au nimic in sutien la varsta tawinking

| DeeaPustoaica explică:

Pai nu sunt ingrijorata doar ca de un an de cand au inceput sa creasca tot as au ramas. au vreo 4-5 cmhee hee. Si fetele din jurul meu, de 12 ani mai mici ca mine au sani si de aia nah. Dar ma bucur ca nu ii am ca mama a zis ca cresti mai mult daca sanii cresc mai tarziu. oh go on multumesc de hellllp kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu se pune accent din partea femeilor mai mult pe ce ar putea face cu capul decit cu sinii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai pustoaico? ai de alaptat? ca nici asta nu tine de marimea sanilor? ai 13 ani? la 18 o sa ai niste bidoane in fata, deo sa-i vrei mai mici.si la 40 o sa ai buricul intre ei, ca asa se lasa si se moaie ca niste carpe.de ce te grabesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, ai sa ai un piept aproape plat dar poate un baiat o s te placa pentru moral nu fizic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare corp e diferit nu te ingrijora, eu am 14 ani si nu am sani...

| valivitezomanul a răspuns:

Stai linistita e normal...toate la timpul lorhappy