| Julyett a întrebat:

imi cresc unghiile foarte greu si le am si moi -mi se rup imediat.As vrea sa stiu niste metode pentru a le face sa creasca mai repede -in mod natural. Funda happy

Răspuns Câştigător
| vanessa001 a răspuns:

-http://saptamina.md/......iilor.html
-http://sanatate.bzi.ro/4-factori-care-influenteaza-cresterea-unghiilor-9539
-http://www.eva.ro/......27625.html
Ti.am oferit cateva linkuri in carei vei afla mai multe secrete despre ingrijirea unghiilor dar si ce sa faci pentru a creste mai repede si mai frumoase. Sper sa iti fie de folos sfatul meu. Funda? :*

8 răspunsuri:
| little4angel a răspuns:

Organismul tau are nevoie de mai mult calciu pe care il gasesti predominant in lactate.:*

| h3r a răspuns:

Buna. Asa am avut si eu probleme, doar ca se exfoliau sad.
Asa ca am incercat uleiul de ricin si uleiul de masline. Poti face o combinatie ori separat.
Pui intr-un bol, de exemplu ulei de masline si te joci cu degetele in el. Stai asa vreo 15 minute maxim.
In ultima perioada am folosit doar ulei de masline si sunt foarte multumita, se vad rezultatele!

Take care!

| Julyett explică (pentru h3r):

Cam in cat timp incep sa se vada rezultatele?

| h3r a răspuns:

Rezultatele?
Since iti spun, desii nu ma asteptam... dupa a2a oara, dupa ce am folosit uleiul de masline deja unghiile deveneau tot mai tari si nu se mai exfoliau.
Am fost foarte multumita, pentru ca nu ma asteptam.

| Kasia a răspuns:

Ia o pauza de la oja sau da-te cu un lac transparent pentru o perioada.oja nu lasa unghiile sa respire iar cea colorata puternic le ingalbeneste si le face rau.in acest timp poti incerca tratamentul de la Farmec-5 lei cu vitamina B si inca ceva natural, facut acasa.Incalzeste ulei de masline intr-o oala cu apa fierbinte-uleiul nu trebuie sa intre in contact direct cu focul si tine-ti unghiile in uleiul cald cat poti de mult.De asemenea poti incerca sa te dai cu ulei de ricin-unghiile vor creste mai repede. Tine-l pe unghii cat poti tu de mult.In caz ca sunt galbene da-te cu zeama de lamaie pe ele.:*

| blahblahx100 a răspuns:

Zeama de lamaie cu ulei de masline. amesteci chestia aia si apoi tii degetele acolo.

| Malinaaaaaaa a răspuns:

Buna! Si eu am acceasi problema ca tine.Alimentatia si organismul sunt doua elemente foarte importante in crestearea unghiilor. Daca unghiile sunt moi inseamna ca ai lipsa de calciu.Incearca sa tii degetele in zeama de lamaie 20 de minute pe zi dupa care sa clatesti cu apa calduta mainile. Sper ca ti-am fost de ajutorhappyFunda?