| gemmixT a întrebat:

Salut
am 14 ani si am început sa ma masturbez. prima oara a curs mult sange, si a doua oara la fel. nu inteleg de ce a curs a doua oara.
tin sa menționez ca am facut o prima oara in ulima zi a menstruației.

6 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Depinde ce folosesti. Nu trebuie sa fii dura, trebuie sa te atingi usor.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce te masturbezi?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca te-ai masturbat intravaginal s-ar putea sa-ti fi lezat sau ranit himenul insa doar partial prima data prin ruperea unui vas de sange putin mai gros, ceea ce a provocat sangerarile. Deoarece rana provocata nu a avut timp suficient sa se cicatrizeze complet, este posibil ca rana sa se fi redeschis si sa sangerezesi a 2-a oara. De asemenea exista posibil ca sangerarea sa fi provenit de fapt din menstruatia inca neterminata complet. Sanatate!

| aleku22 a răspuns:

încearca sa te masturbezi cand faci dus, pui presiunea de la dus pe clit senzatie este unica spor

| Creciun_Olga_1994 a răspuns:

De ce la 14 ani te masturbezi? tu stii ca poti sa nu mai faci copii!