| anutza_6129 a întrebat:

Salut.am 15 ani asa vrea sa fac sex.ma tem un pic, caci am privit mai multe filme si acolo offffff.prietenu meu e de acord sa o facem si spune ca totul o sa fie super. dar totusi ma tem.intr-adevar vreau s-o fac.il iubesc.si vreau sa-i fac aceasta placere. cum credeti e normal? e timpuL?

Răspuns Câştigător
| Daniel_6553 a răspuns:

Anutza, asculta sfatul meu. Daca o sa faci sex cu el, in maxim 3-4 luni o sa te lase. Stiu zeci de cazuri asa. Iar in al doilea rand nu ai varsta potrivita, dc sa iti distrugi viata. Daca te iubea cu adevarat nu iti cerea asta. Si nu stiu cum tu, la 15 ani, poti stii cum e sa iubesti pe cineva cu adevarat. Veziti de treaba ta si in primul rand gandeste-te la tine si dupa aia la el.Sacrificiulinseamna sa te dai pentru o persoana dar in acelasi timp trebuie s ate dai pentru o persoana care chiar merita.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate o sa iti para rau mai tarziu ca ai facut sex la o varsta asa de frageda, mai rabda pana la vreo 20 de ani si apoi nu vei avea frica.

| Razvan a răspuns:

In primul rand:rolling on the floor
Ai privit multe filme cu bulinuta si ai facut offfsadAsta e trist, zau
La 15 sa faci sex, cand inca nu ai dezlegat tainele abecedarului complet? Fa papusa daca te tin balamalele, dar apoi sa nu vi sa ne zici noua ca ti-au zis mai multi ca esti curva
Hai, Un an nou fericitwinking

| lyrics a răspuns:

Mmm
e putin cam devreme
nu o fa pentru placerea lui, si nu numai pentru ca il iubesti.
fa-o pentru ca il iubesti, ca ai incredere in tine, ca esti sigura de decizia ta, ceea ce nu prea cred din moment ce ne-ai intrebat pe noi, fa-o pentru ca esti sigura ca nu o sa regreti si ca nu o sa te paraseasca dupa ce te-a dezvirginat. fa-o pentru ca vrei tu.nu pentru ca are el nevoie.
in filme nu e totul exact ca in realitate.
nu stiu cat de super o sa fie, cel putin la inceput.
si nu cred ca esti pregatita si pentru alte probleme.
de ex, trebuie sa te duci in fiecare luna la ginecolog, vei sta mereu cu stresul unei posibile sarcini, infectii, dereglari hormonale.
plus ca esti mai expusa pentru cancerul de col uterin.
daca esti pregatita pentru astea, si daca esti sigura de decizia ta, da-i drumu
:*
multa bafta
si totusi, sa va protejati

| andreea_9470 a răspuns:

Daca il iubesti si te iubeste si el, de ce nu? odata si odata oricum va sosi vremea sa te dezvirginezi.si ce-i mai bine, decat s-o faci cu persoana iubita? nu te teme, poate nu va fi foarte placut la inceput, dar dupa aceea o sa-ti placatongue

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Hmmm ...Parerea mea este. daca conteaza...sa nu faci sex cu el in primul rand pentru ca esti mika.in al-2-lea rand pentru ca nici nu sti daca te iubeste cu adevarat si daca tear fi iubit cu adevarat nu ti-ar fi cerut asta.si in al-3-lea rand cum a spos si Daniel dupa 3-4 luni te lasa.ca pe o foaie scrisa neansemnata. Sper sa ti cont despre ce ti-am spus
Multa bafta!

| dydyyyy a răspuns:

Anutza indiferent ce ti-am spune noi tu tot ca tine o sa faci si cred ca imi dai dreptate

in primul rand esti prea mik si corpul tau nu e destul de pregatit... o sa ii faci rau fara sa stii mai asteapta ca sa nu regreti mai tarziu :*

in al doilea rand trebuie sa fii sigura de sentimentele tale pentru acel baiat pentru ca atunci cand o sa te maturizezi poti sa cnstati ca nu a fost iubire de fapt si ca altul putea sa merite asta.am intalnit cazuri din astea si acum le vine sa se dea cu capl de pereti

ii multumesc lui dumnezeu ca nu am patit asa

gandeste-te foarte bine inainte.bafta:*

| c76650531 a răspuns:

Fetito e cam devrme dar vezi ca dupa primul act sa nu ramii doar cu amintiri, ca pe urma poate sa vina si dragostea adevarata si sa nu regreti in rest tu decizi. eu cred ca daca te iubeste o sa mai astepte

| Roxana_2583 a răspuns:

Daca el ti-a propus asta, tu acu esti intr-o dilema, el ce ar face pentru tine.mai gandeste-te si la tine, nu numai la el si te bazezi pe faptul ca l iubesti, ca aia nu e dragoste. el se foloseste de tine. spune i sa te astepte, si daca te va astepta inseamna ca va tine la tine, daca nu, inseamna ca dupa in maxim o saptamana el iti va spune pa.si-a facut treaba si gata tu dai din buze ca el si-a batut joc de tine.gandeste te la tine si fa ca din acea re; latie sa fie de durata, iar acest pas sa vina de la sine, dar nu asa devreme pentru ca tu ai multe de invatat.

| Ovidiuvancea1988 a răspuns:

Babardestete linistita ca o sa vezi ce bine e si o sa vrei tot mai mult si mai mult!laughing)

| MarYInna a răspuns:

Esti prea mica pentru asta. tu il iubesti esti dispusa sa faci asta ok. dar daca te iubeste si el ar trebui sa fie el cel care zice sa mai asteptati. daca te respecta o sa te astepte pana te faci si mai mare si mai pregatita

| mady_2850 a răspuns:

Nu exista timpul precis, perfect pentru asa ceva sunt pers care o fac la 12 alti la 16 si alti la 19-20... daca vrei sa o faci fa-o si gata!

| rosario28 a răspuns:

Hmm.pai.big grindupa parerea mea.nu merita.ai 15 ani! crezi ca o sa fie o relatie de durata? la 15 ani nu prea sti ce inseamna sa iubesti.sa iubesti nu inseamna sa iti placa cum arata, sa ai fluturi in stomac, sa te gandesti la el, sa va intalniti si sa va sunati. Dragostea e mult mai mult de atat!big grin cand iubesti o persoana esti dispus sa imbatranesti impreuna cu ea. putini oameni sunt pe planeta asta care se iubesc sincer...infine.in concluzie.nu fa sex! o sa iti para rau. poate nu acuma.cand o sa ai nevoie de un baiat serios cu care sa ai o relatie serioasa, cu care sa iti intemeiezi o familie.si el nu o sa te vrea pentru ca nu mai erai virgina. tu acum distreaza-te. dar ai grija in ce mod! si nu suferi pentru nici un baiat.niciunul nu merita asta.mai ales la varsta ta. unde sunt doar sentimente aruncate la gunoi.>big grin

| Castravecior a răspuns:

Nuuuu laughing. Doamne ai 15 ani la 17 ani e cel mai normal :O.

| Castravecior a răspuns:

Pff, Gen 17`18 se face treaba asta. Nu, nu e timpul, nu conteaza ce zice pr tau pana te casatoresti, dispare dar sentimentele de vinovatie nu dispar. O sa iti ramane imprimate in minte pe tot parcursul vietii, Asta e o greseala!