| anonim_4396 a întrebat:

"Salut, am 16 ani, si am in clasa o fata pe care pot sa zic ca o plac, adica pot spune ca sunt "atras" de ea. Cand ma uit la ea, si ma observa rade, cateodata vine si se sprijina de mine sau ma ia de brat(brat, nu mana) si sta cu capul pe umarul meu, ma roaga sa ma duc cu ea la magazin, cand vorbesc cu ea si mai fac o glumita rade si asa mai departe, dar chestia e ca asa face cu inca un coleg din clasa... cu toate ce acela are prietena... Si acum nu stiu ce sa fac, sa o invit in oras, sa ii spun ca o plac, sa o las asa? Si daca ar fi sa ii spun ca o plac sau ca o invit in oras cum sa procedez?"

Dupa ce am postat asta, am intrebat-o pe una din cele mai bune prietene deale ei daca are prieten si daca a spus ceva despre mine, daca are rost sa o invit undeva si ce parerea are ea... Si a spus "Daca te-ar fi placut mi-ar fi zis", dar poti sa o intrebi habar nu am... Cam asta a spus, voi ce parere aveti? Merita sa o mai invit undeva sau sa ii spun ca o plac?

3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

In cazul tau exista 2 raspunsuri:
1. te place
2. asa numitul friendzone.

Intalniti-va doar voi doi, asa frumos, intre 4 ochi si intreab-o in fata daca te place. Fara sleauri, fara ocolisuri, fara alte glume, sa-ti raspunda sincer si pe fata. Daca nu face asta, vezi 2.

| FLuturas1albastru4 a răspuns:

Merita sa o inviti in oras si mai bine spune-i tu,,daca are sa fii dezamagit macar sa fii pentru ca i-ai spus-o nu pentru ca nu i-ai spus-o,, incercarea vina n-are,, fa cum crezi tu mai bine(zii si tu ca o placi sau ceva de genu),,, daca rade la tine inseamna ca asteapta ca tu sa faci primul pas,, bafta

| 456deea a răspuns:

Pai nu stiu intai vezi ce iti zice prietena ei daca te place sau nu daca o sa afle ca o placi dar ea nu te place atunci o sa se simta ciudat mai asteapta...happy