| Cezara_Irina_1999 a întrebat:

Bună!
A venit un coleg nou in clasa si de cand a inceput scoala, am inceput sa il plac.
Si stau cu el in banca... ^-^
Mereu cand rade cu pofta, isi pune mana pe umarul meu, imi zambeste...
Dar chestia e ca nu ma saluta...
Si nu stiu cum sa ii arat ca il plac... Nu am curajul sa ii spun...
Oare ma place sau nu?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu-i spune nimic pana cand el nu va avea curajul sa puna mana mai mult. De placut, te place, dar trebuie sa-ti si arate acest lucru. Dupa aceea vorbesti tu.

| SuntFataInPlm a răspuns:

Nu ii spune, incearca sa comunicati mai intai prin sms-uri, mess sau facebook, cerele lui, sau de la un prieten, asta te va ajuta, si dupa o sa va salutati la scoala, si dupa prieteni, si dupa vedeti voi smug Ai incredere in tine, ca daca nu e el alesul, mai sunt baieti, te pup, pa :*

| MariaaaaLm a răspuns:

Trebuie sa vorbiti, astfel n-ai de unde sa stii daca te place sau nu. Din punctul meu de vedere, da te place.
Trebuie sa va apropiati, iar apoi sa-i spui, funda? Pup