| corelis a întrebat:

am 16 ani si am sta cu o fata timp de 2 luni, ne-am despartitdin cauza ca am cam gresit am facut ceva faze urate pe care ea nu e merita, tine foarte mult la mine si eu la fel insa mi-am dat seama mult prea tarziu, ea este mai mare ca mine cu un an, dupa ce s-a trminat anul-l scolar ne-am despartit, am mai vb pe mess si asa ea intre timp si-a gasit un prieten de 24 de ani, acum s-a despartit si de el, dupa ce s-a despartit am vorbit din nou cu ea si am incercat sa o fac sa ne impacam insa ea imi spune ca nu se poate ca nu poate sa uite toate fazele urate pe care le-am facut si aseara mi-a spus ca nu mai are rost nu mai am nicio sansa. Ce sa fac? (multumesc anticipat celor cu raspunsuri serioase) happy

13 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Vorbti fata in fata, nu pe mess!

Spune-i ca incerci sa te schimbi si ca n-o sa o mai faci sa sufere!

| Zenithf a răspuns:

Nu este chiar imposibil, trebuie sa ai multa rabdare, trebuie de asemenea ca tu sa te fi schimbat cu adevarat. Tii tu la ea mult? Atunci ar trebui ca fericirea ei sa conteze pentru tine, cel putin la fel de mult ca fericirea ta. Si daca te vei gandi la ea, atunci nu vei mai face boacane ca inainte. Daca vei fi asa, atunci va vedea si ea ca te-ai schimbat cu adevarat si poate iti va acorda inca o sansa. thinking

| Floreenofficial a răspuns:

Pai mai incearca si daca ea chiar nu mai vrea asta e. sad
adica, stii? nu o poti forta sad
probabil ca nu te mai place la fel de mult ca la inceput.Acea flacara s-a stins! sad
Succes!

| rico1991 a răspuns:

Depinde ce "faze" i-ai facuta, gravitatea lor poate sau nu sa o faca sa se razgindeasca sau nu laughing

Ce poti sa faci? comunicarea: face 2 face nu mes, nu telefon, sunt raspunsurile mele plus un trandafir o plimbare impreuna, ii pot trezi amintiri, Bafta!

| Akid a răspuns:

Cred ca daca ea nu mai vrea nu poti face absolut nimic. asta e crying a fost frumos cat a fost. si mie mi s-a intamplat ceva de genul. am facut si eu fazze urate cuiva iar apoi am regretat. am facut asta din razbunare pentru ca imi faCUSE cineva la fel. dar pers pe care m-am razbunat nu avea nici o vina sau legatura cu cealalta care sa purtat urat cu mine. iar acum regret pentru ca am realizat ca pers respectiva tinea la mine

| SweetCherry a răspuns:

Aici e vina ta. Daca tineai la ea de ce ai suparat-o? Uite ea si-a pierdut increderea in tine se de asta s-a despartit de tine.Cred ca ii este fica pentru ca o sa fie din nou ranita.

| FunkYboy a răspuns:

Spune-i ca ai fost prea orb ca sa vezi ca tii atat de mult la ea si ca ai regretat incontiinu de can v-ati despartit sau spune-i ca nu stii cum poti traii fara ea.La mine a mers odata exact cu aceste cuvinte;+)

| f a răspuns:

Doamne, de'ar recunoaste toti baietii sentimentele pe care le au ca tine! day dreaming. in sfarsitoh go on. e bine ca ai recunoscut ca esti vinovat; Imi place ca fata se tine bine! Eu cred ca cel mai bine este sa ramai prieten cu ea pana isi va recapata increderea in tine. O data ce reusesti intreab'o daca te iarta pentru "fazele" alea si atunci pot sa o mai intrebithinking
Noroc!

| MeduzaInaripata a răspuns:

Pai...depinde si ce ai facut. Iar daca chiar nu mai vrea, ar fi bine sa nu mai insisti. Good luck!

| ktoka a răspuns:

Demontreaza-i ca tii la ea, ca iti pare rau si ca mai meriti o shansa si daca ti se da, gindeste-te ca e doar una si trebuie sa stii sa o folosesti cu cap

| QueeN ♥ a răspuns:

Pai, un raspuns sigur care sa te ajute s-o cuceresti nu prea exista, sau cel putin asa cred eu. Dar incearca sa o faci sa va vedeti si spune-i ceea ce simti si ca regreti, dar fii cat de sincer poti, si daca ea inca tine la tine, atunci va intelege, daca nu, ar trebui sa o lasi in pace.Asta daca tii la ea atat de mult precum spui.Noroc si sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor.

| komunistu a răspuns:

Sfatul meu este sa nu fi "milog", sa nu te arati disperat dupa ea. incearca sa-ti pastrezi calmul in preajma ei si sa fi cerebral. pana la urma tu vei avea de castigat. incearca sa nu aduci in discutie ce a fost, cum v-ati simtit in timpul relatiei. leaga o prietenie cu ea bazata pe amicitie. comportate cu ea ca si cu o buna prietena, dar nu arata ca ai intentii de impacare. cu timpul o sa se ataseje de tine din nou, incepand sa vorbiti tot mai des si mai profund.
la mine a mers, descoperind "metoda" din intamplare, cand chiar nu mai speram sa ne impacam si vroiam sa ramanem amici. am mai folosit-o odata ulterior cu succes.
sper ca si tu sa ai acelasi noroc ca si mie. big grin
apropo, necesita ceva timp, de la caz la caz.

| nimenialtul a răspuns:

Nu se merita. Banuiesc ca ea are in jur de 16 ani.sa fi avut prieten de 24. =]