| Maripapaia a întrebat:

Salut.
Am 16 ani și de vreo luna am terminat o relație care a durat un an de zile și câteva luni. Lucrurile între mine și el nu mai mergeau ok de vreo 2/3 luni și în sfârșit am avut curajul sa ies din acea relație toxica. Acum sunt împreună cu un alt băiat. Ne cunoaștem de vreo 4 luni. După ce am terminat acea relație am început sa vorbim mai mult și de o săptămână suntem împreună. Am ieșit cu el de 2 ori pana acum, o data cu bicicleta printr-un sat și a doua oara am ieșit ieri, în oraș. Am mers întâi și am mâncat și după am mers acasă la el. Inițial era vorba sa mergem prin parc dar era vremea cam nașpa. Când am ajuns la el acasă, am stat, am mai vorbit și după am început sa ne pupam laughing. Ne-am dat jos bluzele dar după ne-am oprit. El ar fi mers mai departe dar eu i-am spus ca este încă prea devreme. Eu mi-am început deja viata sexuala cu băiatul cu care fusesem înainte (la aproape 16 ani)(după vreo 7/8 luni de relație), el însă e virgin. Eu sunt foarte conștientă de ceea ce am făcut și mereu am fost cu capul pe umeri. Eu consider ca după o săptămână de relație nu e ok sa ai contact sexual. Am vorbit amândoi despre asta și am decis ca e ok sa nu ne grăbim și sa lăsăm lucrurile sa vina de la sine. A spus ca a fost dus de val și-a cerut scuze. Ce părere aveți? Nu îmi pare rău că mi-am început viata sexuala. M-a ajutat sa ma maturizez din mai multe puncte de vedere și am făcut-o mereu protejat.

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E ok, nu ar fi fost bine dacă ai fi avut relații sexuale după o săptămână.

| MariaMonica2009627 a răspuns:

Ai dreptate, nu e ok să faceți dragoste din prima săptămână de relație, așteptați!

| MirelaAnghel21 a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Pana la casatorie zic eu

| Maripapaia explică (pentru MirelaAnghel21):

Ai făcut sex anal la 14 ani și îmi spui mie sa aștept pana la căsătorie? Pfff

| MirelaAnghel21 a răspuns (pentru Maripapaia):

Fa ce zice popa nu ce face popa :*