| Sorin17 a întrebat:

Am 17 ani si pana acum nu am avut o prietena din cauza ca sunt timid, adica daca ma duc sa vorbesc cu o fata ma pierd si nu mai stiu ce sa zic. Ce sfaturi imi dati, cum sa scap de timiditate?

Răspuns Câştigător
| RazvanGeorge a răspuns:

Incearca sa ai incredere in tine...incearca sa fii optimist si sa speri ca totul va iesi bine si nu uita sa te comporti frumos cu fatawinking baftawinking

2 răspunsuri:
| gogupantof a răspuns:

Timiditatea asta fata de sexul opus provine in general din cauza nesigurantei si respectului de sine scazut. Rezolva problemele alea si ai sa vezi ca dialogul cu o fata nu o sa mai para atat de imposibil.

| Crimeea a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine,pana atunci asa o sa ramai,cand o sa-ti placa ce vezi in oglinda o sa ai curajul sa stai de vorba si cu o fata,nu trebuie sa fii frumos din nastere,doar sa-ti faci o frizura care sa te avantajeze, niste toale shic si vezi ce iasa, bafta