| VladAndrei98 a întrebat:

Ce sa fac sa scap de timiditate? Vorbesc cu o fata si cred ca si-a at seama a sunt timid si ma tem sa nu o pierd.

Răspuns Câştigător
| ஜAliSeeஜ a răspuns:

Eu zic sa treci peste timiditatea aceasta...pentru ca daca mereu vei fi timid in fata fetelor vei avea de pierdut.Dar oricum daca fata si'a dat seama ca esti timid si mai vorbeste cu tine inseamna ca te iubeste (daca sunteti impreuna) daca nu inseamna ca te vrea ca prieten ...si ca nu are nici o problema cu faptul ca esti timid

9 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Gaseste o persoana care sa te impinga spre realitate, cu timiditatea nu rezolvi nimic. Nu are de ce sa-ti fie teama atat timp cat nu esti singur pe lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca esti timid, dar te tratezi si ca ai dori sa te ajute sa scapi de timiditate.

| MihaiGe a răspuns:

Fi îndrăznet si vb cu ea calm si bine dispus.
Fii tare! Date mare pe langa ceilalti.
Baftă!

| passyon22 a răspuns:

Incearca sa fii mai sigur pe tine si sa te gandesti ca n-ai de ce sa fii timid.Este o cauza emotionala.Ce ar putea sa-ti faca fata?hee hee Tupeu prietene:d

| Kaulytz_Damon_1999 a răspuns:

Uite prietene,de fiecare data cand vrei sa-i spui ceva gandeste-te cu o seara inainte ce vrei sa-i spui,cum vrei sa te comporti cu ea,ce reactii va vea,in cazul cand mergeti in oras,gandeste-te, gaseste loccuri romantice si incearca sa fi sigur pe tine, apeleaza la trucuri de cucerire sa ramana a ta, si nu te baga in seama cu alti baieti care ac mistouri si alte chesti ca pe urma fata te ia de pampalau si fraieri incearca sa eviti cat mai multa lume partial, ramai cu prieteni buni care te inteleg si asa poate te plac mai multe fete ca te cred misterios si ciudat mie imi functioneaza chestia bafta si tupeu frate!winking

| Ykz a răspuns:

Salut Vlad.

Fii mai sigur pe tine, lasă timiditatea la o parte, nu faci nimic cu ea. Nu ai de ce să fii timid în faţa unei fete, fi tu însuţi şi fata te va plăcea exact aşa cum eşti. Cum să o pierzi, de ce? straight face. Că eşti timid, nea. nu prea cred. Doar ălea " piţi " şi ălea " fiţoase " fac aşa, acele fete numai după bani şii... umblă oh go on.
Numai fi timid, cu mai mult tupeu :*.

Succes! happy

| Elisabeta23 a răspuns:

Ca sa scapi de timiditate si ca sa nu o pierzi pe aceea frumoasa fata trebuie sa vorbesti cu ea respectuos si sa o surprinzi cu ceva frumos.De obicei fetele nu cer prea multe de la baieti doar sa fie respectuosi cu ele si sa vorbeasca cumsecade. Sper sa nu mai fii timid, te sfatuiesc sa incerci.

| dieyoungandlivehard a răspuns:

In primul rand ia-ti inima in dinti si sarihappy si in al doilea rand unei fete ii place sa fie baiatul mai timid, nu sa fie tupeist si nesimtit. Anyway, trebuie sa ai incredere in tine si sa nu iti fie frica ca ai sa o pierzi. Good luck! big grin