| Cumvreu a întrebat:

Salut.

Am 18 ani și sunt gay de la vârsta de 11 ani. Ascund acest secret față de familia mea, simt că nu mă pot bucura de viața mea deoarece acest secret mă roade.

Sunt sigur că ai mei nu mă vor înțelege.
Vă rog ajutați-mă cu un sfat.

Răspuns Câştigător
| Amigoiulian a răspuns:

Cred ca situația e destul de dificila pentru tine,
Dar zicându-le chestia asta situația se poate înrăutăți treptat. Dar tine minte! Situația se poate înrăutăți pana la un punct (oricare o fi ala) ca vei fi dat afara din casa sau ca îți va sări toată familia în cap. lucrurile într-un final vor reveni la normal.
Pentru ca universul nu e făcut cum vrem noi.
La fiecare om se găsește ceva care sa-i displaca, dar într-un final nu ne mai rămâne nimic altceva de făcut decât sa ne împacăm cu ideea și sa trăim liniștiți.
Dragostea e cea care va învinge întotdeauna indiferent de situație.
Dar mna, e un pic greu, te înțeleg. Pentru ca părinți tai la fel ca și ai mei au trăit pe vremea comunismului, pe vremea lui Ceaușescu și de altfel au rămas în cap cu mentalitatea asta a complet retrogradata

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum deumnezeu sa fii gay de la 11 ani, cand atunci erai un copilas, cu un cuculet cat un degetel, fara sperma si eerctii sa poti intretine un act sexual. Deci, faza cu gay-ul la 11 ani, este doar o fabulatie.
Acum spui ca ai 18 ani, cate realtii sexuale ai avut cu fete si cate cu baieti?
Daca te roade ceva baiete, spune adevarul si scapi de rosul ala!

| Bisexual a răspuns:

Poate nu te vor intelege dar nu toti putem fi la fel, asa ca traieste-ti viata!

| Marian240 a răspuns:

Vrei să vorbim?