| anonim_4396 a întrebat:

Nimeni nu mă iubește, relație cu o fată nu am mai avut de 4 ani, sănătatea am pierdut-o, relația cu familia mea merge prost, sufăr trupește, emoțional și sufletește, câteodată simț că nu am niciun rost, mă simt atât de trist încât mă întreb de ce m-am născut. Mie viața îmi oferă numai suferință și necazuri. Nu mă pot bucura, alții de vârsta mea se bucură de viață, iar peste mine numai rele vin. Nu e corect deloc, nu am făcut rău nimănui. Am 22 de ani. Vreau să șterg contul de TPU dacă mă puteți ajuta

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Vrei fata, INSOARATE, vrei bunuri, munceste, vrei educatie, munceste (invata). Lupta pentru viata, daca vrei ca totul sa vina asa pe nepusa masa, stai cu mana intinsa la coltul strazii. Daca vrei sa traiesti, LUPTA pentru viata ta.

| RAY a răspuns:

Viata este o selectie naturala naturala, ori te adaptezi ori mori

| mentholinks a răspuns:

Te ajuta adminii sa-l stergi. Trimite email la contact@tpu.ro.

| Irinel15123532 a răspuns:

Mergi la un psiholog, te va ajuta, nu iti fie rusine, trebuie sa iti rezolvi problemele, ai conceptie gresita despre viata si despre Dumnezeu, citeste si noul testament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimanui nu-i pasa

| RaulAlmășan a răspuns:

Din punct de vedere crestin ar trebui sa stii ca îngrijorarea nu e plăcută Domnului.
Încearcă să lasi totul in mana Lui.
Dumnezeu iti va da oportunitatea de a scăpa de suferință.
Indoiala față de Dumnezeu te face sa cazi cât mai mult atunci când esti creștin.
Iar suferinta poate veni fiindcă Dumnezeu are un plan mare cu tine, iar diavolul încearcă să iti pună bete in roate.
In fata lui Dumnezeu esti special, gandeste-te la asta.

| VictorJulien a răspuns:

Parca ma descrii pe mine, aproximativ.Incearca sa-ti cauti un loc de munca asa o sa cunosti oameni noi si cine stie mai departe, nu stii niciodata pe cine intalnesti.

| DomnuTrandafir a răspuns:

Doar psihiatria te mai poate ajuta

| anonim_4396 explică (pentru DomnuTrandafir):

Mai du-te dracului de aici

| DomnuTrandafir a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu esti sanatos cumetre