| Alex12345B79 a întrebat:

Salut, am 18 ani si vorbesc cu o fata pe fb de care imi place. Ea zice ca sunt simpatic si mai trebuie sa ne cunoastem. In fine am vorbit o gramada si inca vorbim. Faza e ca ea e cam indiferenta sa zic fata de mine, adica e clar ca eu trebuie sa incep conversatia intotdeauna si am mai remarcat ca (cred) incearca sa ma faca gelos pentru ca am intrebat-o ce faci la care ea zice vorbesc cu un tip si acum si cu tine... iar altadata la fel, mi-a spus ceva de genu am iesit cu niste baieti si fete et. Adica chiar nu ma deranjeaza in fine am si pus-o la test si eu cred ca ma place si a zis ca vrea sa ne cunoastem dar parca stam pe loc. I-am cerut numarul de telefon, mi-a zis ca mi-l da cand ne intalnim (si mi-a zis ca vrea sa ne intalnim). E cam ciudata situatia, am impresia ca ma evita cumva. Dar nu cred ca atunci cand mi-a spus 'vorbesc cu un tip si acum cu tine' i-am spus ' a ok. atunci poate ne mai auzim', doar sa vad ce zice la care a raspuns '...' iar dupa i-am spus ca glumeam si ea a raspuns gen hahahah(da fara nici o noima va dati seama).

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ai observant corect ca e cam indiferenta. Nu vrea sa te faca gelos, iti indica sa nu te ambalezi. Lasa fb-ul si invit-o in realitate. Ofera-i o floare cand va intalniti. Daca nu vrea sa va intalniti iti pierzi vremea cu ea.

5 răspunsuri:
| ksuper31 a răspuns:

Potrivit experienţei mele, nu ai vreo şansă cu ea, dar merită o încercare. Când te vei vedea cu ea, chestiile se vor schimba.
Succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

Parerea mea este ca nu te este interesata de tine decat cel mult ca un prieten. Datoria ta este sa perseverezi si s-ar putea sa-si schimbe impresia.Dar pentru asa ceva va trebui sa o impresionezi cu ceva si asta nu pe facebook sau la telefon ci in realitate face2face. Deci urmeaza sa o convingi sa va intalniti in realitate deoarece altfeltot ceea ce faceti se poate numi "apa deploaie" "))

| neutrino a răspuns:

Nu ne-ai spus cati ani are fata, dar ea stie cum sa se joace cu tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Taburet a răspuns:

Decii,ce cred eu e ca trebuie sa mergi peste ea si sa i zici clar ce vrei, nu paste porcini, dar daca o faci sa cumperi milanese sau milaneze..si nu te mai lauda ca ai 18 si eu am..ma rog, 10... dar am si eu o situatie de genul cu iubi, numele lui lupa si eu vreau mai mult dar el e suuuper indiferent... funda?!?!