| Rrallukka a întrebat:

Am si eu o mare problema.De o luna de zile vorbesc cu un tip pe facebook, dar ne cunoastem si in viata reala. Mie mi se pare dragut dar nu foarte. El ma tot intreaba daca vreau sa fiu prieten lui, iar eu i-am raspuns ca da. Acuma nu stiu cum sa imi dau seama daca i-am spus Da doar pentru a nu ma mai agasa cu aceasta intrebare sau pentru ca chiar imi place de el.
Inca ceva, el vrea sa ne intalnim iar eu tot aman aceasta intalnire.
Nu stiu ce sa ma fac. Help me.

Răspuns Câştigător
| AyliN98 a răspuns:

Hey! Mi se pare ca te-ai grabit dandu-i un raspuns de care nu esti sigura. Ar trebui sa te gandesti daca intr-adevar iti place de acel baiat. Nu este frumos si nici corect sa ii dai false sperante si sa iti bati joc de el. In concluzie ar trebui sa iti asculti inima si dupa aceea sa dai un raspuns.

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Dar tu te impotmolesti in niste lucruri atat de simple?! Ininte de toate, invata sa fi responsabila in raspunsuri, cere timp pentru asta, in caz de ai nevoie.El vrea sa se intalneasca cu tine, dar tu tot amani din diverse motive.Eu zic ca trebuie sa te gandesti bine si sa iei o decizie in privinta asta.Incerca sa fi directa si cu el si sa-i spui verde in fata ce ai de zis.Asa e cel mai bine!