| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 21 de ani si am penisul de 13 cm lungime si circumferinta de 15 cm, cum pot sa maresc penisul in lungime?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti folosi o lupă. Glumesc! Doar chirurgical.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din pacate in mod practic nu se poate face absolut nimic deoarece dimensiunea penisului este determinata genetic, la fel ca si cea a tuturor celorlalte organe de pe/si din corpul uman. In foarte multe tari din lume s-au facut si se fac in continuare insa pentru bani foarte multi, incercari de lungire a penisului pe cale chirurgicala insa al caror rezultat lasa de dorit fiind de obicei nesemnificativa. In cele mai fericite cazuri s-a reusit alungirea cu maxim 2-4 cm (de fapt 1-2 cm in realitate) insa de cele mai multe ori cu riscul ca functionare noului penis sa fie chiar mai proasta decat inainte de operatie. Acest lucru se datoreaza faptului ca se sectioneaza ligamentele care sustin si se ataseaza penisul de corp si prin sectionarea lor penisul nu se va mai ridica la verticala ci va sta mereu la "ora 6". laughing In consecinta in general aceste tentative sunt nereusite sau de multe ori complet ineficiente. Fiindca marimea penisului este strict de natura genetica, nu sunt eficiente si de nici un folos solutiile, cremele sau tot felul de aparate si instrumente miraculoase de marire/lungire a penisului carora li se face reclama deoarece sunt prezentate si vandute de niste sarlatani ordinari. Va trebui sa te inveti si sa te specializezi in folosirea, degetelor, a buzelor si a limbii cu ajutorul carora daca sunt folosite inteligent poti face chiar minuni. Cu un penis de 13 cm, probabil vei reusi sa satisfaci d.p.d.v. sexual circa 80-90% dintre femeile "normale". Alta solutie nu exista. Sanatate!

| Horusss a răspuns:

O marire a penisului se poate obtine doar prin operatie si foarte putin, in rest sunt niste povesti si abureli pe care producatorii produselor de "marire" a penisului vor sa ni le vanda.

| someone00 a răspuns:

Poti folosi: pompe, pilule, ierburi, ceaiuri, exercitii fizice, masaj, diverse dispozitive sau chirurgical.