| Macovei_Andrei_1998 a întrebat:

Salut, am 24 de ani, sunt in Clasa 12 la Seral și până acum nu am avut o prietena niciodata și am ajuns intr-un punct în care e mult mai greu sa cunosc oameni deoarece fiecare om este restrans într-un anumit cerc de oameni format de mic ori la facultate si la job, eu nu am colege fete de varsta apropiata la liceul seral si nu stiu de unde as putea sa le cunosc în plus nu stiu daca accepta o relatie datorita ca încă sunt la liceu, vă mulțumesc.

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu incerci sa vorbesti cu colegele tale?
Pana nu deschizi gura si nu le faci complimente si le inviti la cafea, nu ai de unde sa stii daca vor sa iasa cu tine sau nu.

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru Violleta2022):

Tocmai ce am zis ca nu am colege la liceu disponibile

| Violleta2022 a răspuns (pentru Macovei_Andrei_1998):

Ma indoiesc ca nu ai colege la liceu, din sutele de elevi de acolo sunt sigura ca cel putin jumatte din ele nu sunt in relatie,, deci iti poti gaii pe cineva.
Nu ma refer doar la cele de la seral, ca sunt fete de-a 12-a si la cursurile de zi.

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru Violleta2022):

În general ele au vârste între 14 și 18 ani și majoritatea vor baieti de varsta lor sau dacă vor unul mai matur cauta pe cineva cu un nivel material ridicat, masina și studii superioare, fetele de liceu nu au lucruri serioase în cap deocamdată.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Macovei_Andrei_1998):

Eu m-am referit strict la cele de anul 12, care au 17-18 ani si care sunt mult mai interesate de baieti un pic mai mari.
Daca vrei o fata serioasa, apai mergi duminica de duminica la biservica si stai la slujba pana la capat sa vezi acolo fetele credincioase, serioase si cuminti, care merg cu rabdare si credinta sa se roage pentru un baiat bun si cuminte, asemeni lor.

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru Violleta2022):

Asa e, trebuie cumva sa scap de aceste presupuneri și analize deși în sufletul meu exista rușinea asta cu școala și faptul din fire sunt mai liniștit și nu am încă o atitudine mai "masculina"

| Violleta2022 a răspuns (pentru Macovei_Andrei_1998):

Ti-ai rezolvat dantura?
Parca asta era problema anul trecut.

| Hyperion7 a răspuns:

Ai 24 de ani și o sursa inepuizabilă de informație, internetul! Daca știi ce să cauți pe net, vei ști și cum sa îți faci o iubita!
Toate bune!

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru Hyperion7):

Tocmai am folosit internetul pentru a pune aceasta întrebare?

| Hyperion7 a răspuns (pentru Macovei_Andrei_1998):

Nu e suficient! Asta daca vrei ceva de calitate...
In rest.

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru Hyperion7):

Ai niște surse mai credibile care îmi oferă informație utila, eu am început sa cred ca mesajele motivaționale, articolele psihologice etc nu merg cu realitatea.

| Felissa13Eden a răspuns:

Primul meu iubit avea 23 de ani cand ne-am cunoscut si nu mai avusese altă relație pana atunci. Ne-am cunoscut pe Snapchat, prin vărul său care imi era un prieten foarte bun. Ce vreau sa spun e ca nu am iesit din casa pentru a-l cunoaste, doar am socializat cu oamenii pe care ii stiam deja si s-au aranjat lucrurile de la sine ca sa imi gasesc si o relatie. Daca e sa fie, ii dai un mesaj pe Facebook si va casatoriti intr-o luna, cum a facut o prietena de-ale mele. Nu dispera, fiecare sac isi are peticul. happy

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru Felissa13Eden):

Nu prea știu cum sa îi scriu unei fete pe care poate o știu din realitate dar nu suntem nici măcar la stadiul de amici așadar nu cunosc pasiunile, ce o deranjează și ce planuri are ea.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu ai de unde sa știi daca accepta sau nu daca nu încerci măcar. Baga-te in seama cu ele, vorbiți, ieșiți la întâlnire, ce contează ca esti inca la liceu, asta e ceva temporar, nu ar trebui sa le deranjeze asta.

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru Madaxo97):

Treaba e ca mai toate fetele la vârsta mea, sunt la facultate și chiar dacă accepta ele îmi pun problema cum vor reacționa părinții ei si ce cum trebuie sa ma comport în preajma lor ca să nu mă catalogheze ca fiind un "doi bani"

| dusmanul86 a răspuns:

Buna seara!
Daca in anturajul tau nu sunt femei poti sa incerci sa ai activitati extrascolare de genul voluntariat, sau sa te duci la un curs de dans.
Ai putea incerca si siteuri de dating insa ai grija ca acolo ti se vor cere si bani.

| Macovei_Andrei_1998 explică (pentru dusmanul86):

Am un cont de tinder dar nu merge, în rest voluntariatul și celelalte e o opțiune.