| Mihai360 a întrebat:

Am aproape 17 ani. Cand eram mai mic (7 ani) in grupul meu amici era o tip ( o sa ii spunem X, nu as vrea sa ii dau numele).Nu am mai tinut legatura cu nimeni din grup.Acum putin timp am vazut-o prin oras, nu am apucat sa vb cu ea, cred ca nici nu m-a vazut.Era mult mai frumoasa decat imi aminteam, cred ca m-am indragostit de ea. I-am dat cerere pe facebook si mi-a acceptat-o, dar nu stiu ce sa fac, nu pot sa ma dic sa vorbesc pur si simplu cu ea ar fi prea dubios ( ar fi ceva de genu Eu: Buna, Ea:Buna, cum de ai intrat in discutie cu mine nu am mai vorbit de 10 ani).I-am spus unui prieten despre situatie si el mi-a raspuns: Credeam ca te descurci mai bine cu tipele, timite-i mesaj pe facebook cand e on cu textul:,, Buna. Stiu ca pare cidat dar profesoara de psihologie mi-a dat un proiect in care trebuie sa pun fiecarei persoane din lista de prieteni de pe facebook un set de intrebari despre cariera.Ai un minut pentru ami raspunde?" apoi daca e de acord sa ma,, ajte cu proiectu " sa mai intru sa mai vorbesc cu ea pe facebook.Ce parere aveti, mie mi se pare o idee destu le proasta vici ce credeti? Cum ar trebui sa abordez problema? Apreciez in special raspunsurile din partea fetelor.Va rog fara raspunsuri la misto. Va multumesc.

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Invit-o in club si dai sa bea

| Oana92 a răspuns:

Va cunoasteti, ati fost prietenit, deci cred ca ar fi mai bine sa porniti o conversatie plecand de la o amintire din vremea cand erati prieteni. Nu e nimic penibil in a o intreba ce mai face, cum s-a schimbat viata ei, etc.

Risti sa considere ca faci misto de ea daca te iei dupa ideea prietenului tau.

Baftawinking

| DumnezeuTatal a răspuns:

Trimite-i poza cu portofelul.

| Denis269 a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Se cunoaste ca ai 10 ani!

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru Denis269):

Mai scade.

| Iridescent a răspuns:

E cea mai proasta idee, ala cu ideea e virgin 100%. Invit-o ma in oras, undeva, spune-i ca vrei sa vorbiti, ca iti pare rau ca ai pierdut legatura cu prietenii din copilarie si ca vrei sa petreci ceva timp cu ea de dragul vremurilor trecute.

| Nonzen a răspuns:

Hey Mihai!
Prea mult stres:
,, Salut/hey/ceau, X! N-am mai vorbit demult. Ce mai faci?".
Și gata, o veche prietenă cu care ai reluat legătură.
Noroc!

| Denis269 a răspuns:

Sincer, si eu am trecut prin asta. Practic vorbeste cu ea si spune-i ca nu ai mai vazut-o si din astea! Nu incepe cu minciuni ca dupa 2 zile ai ignore de la ea! Practic vorbeste cu ea simplu si spune-i ca nu ai mai vazut-o si ca vreti la o cafea (ca ai doar 17 ani) si sa va mai cunoasteti! Bafta!

| Denis269 a răspuns:

Iridescent, ce ai vrea sa faca? Sa o ia direct la pat? Am zis sa o duca la o cafea si dupa sa inceapa sa o duca in oras!