| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Am avut contact sexual cu prietena mea, ea fiind virgina, acest contact sexual fiind si dezvirginarea ei.
Am facut sex, de 3 ori la o diferenta de 30 de minute sa zic, toate 3 ori protejat, verificat la sfarsit prezervativul, totul fiind ok.
Ciclul ei ii cam intarzie, plus ca i-a fost greata intr-o seara.
Primul contact sexual a avut loc acum 2 saptamani cam asa.
Este o posibila sarcina, chiar daca prezervativele nu au avut probleme?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ia fost greata de tine cred laughing

| ania a răspuns:

Da, sunt șanse de 1%, pot avea scurgeri imperceptibile pe lângă. Asa ne:am pomenit și noi cu fiul nostru cel mai mic, de 5 ani. Soțul meu glumea ca trebuie sa ii chemam de nasi pe cei de la durex. Dacă tot o iubești, și poate e însărcinată fii baebat adevarat și căsătoriți - va. Sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de Creator, e nefericire pe termen lung, nu o tine în acest stres în fiecare luna.

| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibila sarcina odata ce absolut toate partidele sexuale, au fost protejate cu prezervativ. Sper ca nu l-ai introdus nici macar 1 secunda fara prezervativ... ca era deja sperma pe teava.

Ciclul ei este de tip NEREGULAT, deci nu se poate vorbi de intarzieri de ciclu, fiindca nu exista aplicatie, calendar sau metoda de calcul pentru cele care au acest tip de cilu, neregulat.

Protejati-va INTOTDEAUNA cu prezervativ si nu va exista nici un risc.

| dullcat a răspuns:

Nu poate fi vorba de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

De la ce sa rămână gravida dacă actele sexuale au fost protejate? Întârzierea care vorbești este de la transformarile hormonale care au avut loc în urma dezvirginare.

| ShaOfHatred a răspuns:

Poți să stai liniștit că nu o să fii tătic. Felicitări pentru că ați făcut-o proteja! În generația voastră nu prea mai văd mulți să o facă ((:
Ciclul fetelor și femeilor pot să întârzie din mai multe motive (stres, efort, consum de alcool/substanțe, medicamente, etc), deci nu trebuie să-ți faci probleme

| ionutmatei22 a răspuns:

Daca v ati protejat este ok, dar si frica aia de care nu poti scapa te induce sa crezi ca s-a intamplat cvea

| Garbaw a răspuns:

Rog seriozitate!