| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 3 zile cu o fata despre care am mai vorbit in intrebarile mele. Cu o seara inainte sa ne despartim, eu vazand ca ma ignora si se cam fereste sa o sarut, am intrebat-o daca ma iubeste. Ea mi-a spus ca doar ma place. In seara cand ne-am despartit ea se dadea la alt baiat (ala se despartise si el in seara aia de prietena lui). Pe mine nu ma mai baga in seama, statea numai langa el, iar eu ma nu i-am zis nimic sa nu creada ca sunt gelos, dar cand am plecat acasa am intrebat-o daca vrea sa mai fim impreuna, iar ea a zis ca nu stie. Apoi mi-a zis ca a auzit de la o prietena de a ei ca eu o vorbesc de rau. Eu am am spus cateva lucruri despre ea dar nu prea urate si in plus i-am cand m-am certat cu ea (asta a fost mai demult). Eu i-am explicat totul, mi-am cerut iertare, dar ea nu ma crezut si totul s-a terminat. Eu cred ca asta a fost un motiv de-al ei sa ne despartim. Ce credeti sa mai lupt pentru sau nu mai are rost? Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| CGAlexandra a răspuns:

Eu cred ca ea incearca sa te evite cat de cat, si a facut tot ce a putut ca sa te desparti tu de ea.Probabil ca`i placea de acel tip,sau poate de altul. Daca vroia intr-adevar sa va impacati,cand ai intrebat`o daca mai vrea sa fie cu tine,iti zicea "da",insa ea a ezitat sa faca astahappyDaca i`ai si explicat si ea nu a vrut sa te creada de ce ai vorbit`o de rau atunci, inseamna ca vrea sa te indepartezi de ea, deci nu cred ca ar mai avea rost sa luptihappyDar pana la urma ar fi mai ok sa faci ce crezi tu ca e bine pentru tinebatting eyelashesFunda?big grin

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Cam complicata situatie si ce coincidenta ca acel b de despartise tocmai in seara aia de pr lui.
eu cred ca ea este nehotarata pe care dintre voi sa va aleaga. daca o iubesti lupta arata-i ca esti mai bun ca ala. daca nu simti chiar iubire pentru ea las-o sa faca ce vrea ea.

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Sunt de parere ca atunci cand iti place cineva, oricat de fata ai fi laughing (doar glumeam! ), adica oricat de nehotarata ai fi( spun asta pentru ca noi, fetele, suntem tare nehotarate), daca chiar simti ceva pentru cineva si ai prilejul de a i-o spune fiind sigura ca acel EL te va lua in serios, atunci i-o spui, clar, scurt, raspicat! Si asta e! Dupa, iti asumi riscul a ceea ce ai facut!
Daca te-a ocolit si ai sesizat singur ca "se dadea" la un alt baiat, atunci eu zic ca sa te lupti cu morile de vant nu este o solutie. Greseala este si a ta, fiindca ai vorbit altora despre ea si mai ales prietenelor ei apropiate si asta face o fata sa se simta vorbita pe la spate si nu se simte foarte in regula.
In plus, o relatie de 3 zile nu e relatie. E doar un inceput prea scurt in incercarea de a lega ceva, o relatie, o legatura puternica.
In final, eu cred ca doar TU vrei sa fii cu ea! Nu cred ca merita sa lupti pentru ea, dar s-ar putea ca daca veti continua si veti avea sa o relatie sa invatati sa va cunoasteti mai bine unul pe celalalt, sa va intelegeti reciproc. Toate greselile se intampla pentru ca sunteti la inceput, nu stiti ce reactie ar fi mai potrivita, cum ar fi mai bine sa procedati.

Răspuns utilizator avertizat
| Zumm a răspuns:

Dupa parerea mea, ea a incercat sa gaseasca un motiv pentru a va desparti, probabil pentru ca nu simtea nimic pentru tine, iar pe acel tip probabil il placea.Nu ai de unde sa stii ce e in mintea ei. Cred ca ar fi bine sa o lasi balta cu ea. Daca vroia sa fie cu tine nu se dadea la acel baiat si nu se despartea.

| calin4547 a răspuns:

Lol

| dishdrop a răspuns:

Eu zic sa lupti pentru ea happy