| ゼロの a întrebat:

Am facut sex neprotejat la patru zile dupa ciclu e posibil sa raman insarcinata?

9 răspunsuri:
| ColaCola a răspuns:

Mai...deci in primul rand a ramane insarcinata este si simplu si greu.Depinde de multe.In primul rand daca ai un ciclu regulat, clar organele tale functioneaza normal si sarcina se instaleaza mai usor avand contact sexual in zilele 10-18 a ciclului menstrual. Daca insa ai un ciclu neregulat asta ne poate duce cu gandul la doua chestii:1.Ai o problema la nivelul ovarelor si 2.Asa este organismul tau momentan.Revenind la problema ovarelor.Atunci cand ai chisturi acestea nu mai functioneaza normal,ovulele raman in ovar si se formeaza un lichid in jurul lor,deci ovulatia nu mai are loc,deci nu ramai insarcinata. Daca ai un ovar polichistic adica un ovar cu mai multe chisturi mai mici,la fel se ramane enorm de greu gravida ori sarcina nu se duce la bun sfarsit.
Referitor la intrebarea ta,nu stiu si nimeni nu stie ce sa iti raspunda, putem da doar cu presupusul. Daca a ejaculat in tine, daca nu.La varste fragede mai apar si ovulatii aiurea ori sunt prezente anovulatii(nu mai apare ovulati).
Asteapta sa treaca 3 saptamani de la contact si fa un test de sarcina cu prima urina de dimineata, apoi repeta-l a doua zi.
BAFTA

| adryana_6040 a răspuns:

Poti ramane insarcinata chiar daca a venit ciclul, nu este regula desigur, daca actul sexual s-a consumat cu 5 zile sau mai putin, inainte de venirea ciclului.Depinde de organizm

| AdelaElena20 a răspuns:

Daca nu si-a dat drumu in tine nu ramai insarcinata! Chestia e sa tii minte dupa ce ti-a trecut ciclu 10 zile nu ramai insarcinata, dupa 10 zile 100% ramai. Si chestia asta depinde si de corpul tau! Stiu treaba asta de la doctorita mea!

| Doηηa a răspuns:

Da , normal .

| SmoKKe19 a răspuns:

E posibil sa faci tripleti happy

| Năpârlici a răspuns:

AdelaElena20, un numar asa mare nu poate fi sigur, eu stiu ca 5 zile maxim, dar asa e, depinde de organism. Poate ai noroc si nu ramai la 4 zile, dar sunt si cazuri...

| JUstMe207 a răspuns:

Cati ani ai?

| Bbys a răspuns:

AdelaElena20 are perfecta dreptate happy acelasi lucru il stiu si eu tongue

| incze a răspuns:

Da