| anonim_4396 a întrebat:

este posibil de a fi ramas insarcinata daca am facut sex neprotejat cu 8 zile inainte de ciclu?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Nu cred ca poti ramane insarcinata! Daca ai un ciclu menstrual de 26-29 zile, perioada fertila este pe la jumatatea lui, adica 3-4 zile(ca sa fii sigura)cand se poate produce ovulatia.Ai menstra 3-4 zile, apoi cu aproximatie 10-11 zile, nefertile, alte 3-4 zile FERTILE, iar 10-11 zile nefertile. Dupa aceasta perioada incepe urmatorul ciclu menstrual, numarand cu prima ze de menstra.

8 răspunsuri:
| Jozefina a răspuns:

Da,mentiotinez ca a ejaculat in mine..si imi doresc copilul. mersi

| CMaria21 a răspuns:

Daca a ejaculat in tine da!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este posibil!
Depinde câte zile are CM, precum şi de alţi factori...

Toate cele bune.

| grab a răspuns:

Daca iti doresti copilul atunci nu vad rostul intrebarii.
Munciti mai departe si lasa intrebarile pentru alea care NU VOR sa ramana insarcinate!

Tu la munca! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Posibil, da, dar nu probabil.

| Ajutatorool a răspuns:

Da.

| OoRzVoO a răspuns:

Nu sunt sanse! doar daca esti sigura ca ai fost protejata!

| MariaMariaMariutza a răspuns:

Cred ca da! Daca a ejaculat in tine!winking