| simona1veress a întrebat:

Am m-am cunoscut cu jum de an in urma cu un baiat care locuieste la Italia insa vine des in tara si locuieste nu chiar departe de mine. Totul a inceput cu niste mesaje apoi am trecut la web, m-am indragostit de el vorbeam in fiecare zi, credeam ca simte si el ceva pentru mine, mereu il ajutam cu sfaturi cu ce puteam, mereu il intelegeam, insa nu am mai vorbit aproape o saptamana si cind am vazut el si-a postat poze cu noua lui iubita punindu-si statusuri diferite ca o iubeste!;( Cind am vazut am inceput ca sa pling si pling din aprilie de cind s-au cunoscut! I-am scris intr-o zi ca il plac si el mi-a raspuns ca el nu stie ce sa imi spuna! Ce sa fac? Acus in august el vine in tara...;(! Va rog ajutati-ma! El e mai mare cu 2 ani decit mine!

4 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

- Norocul tău că s-a întâmplat acum şi nu după încă o lună-două sau peste câţiva ani...
- Nimic nu este fără rost, avem de învăţat din orice...

| LostInBubble a răspuns:

Nu trebuie sa fi suparata. Sunt sigura ca esti frumoasa. Chestia e ca el poate a gandit pentru amandoi. Daca era sa fiti impreuna sufereati mult mai mult decat iti imaginezi. Erati la distanta si aparea sigur gelozia, frica de a va pierde, lacrimi de dor. Nu puteai sa ai o viata frumoasa.

Pe de alta parte, trebuie sa te gandesti si sa te bucuri pentru ca el a vazut in tine o prietena buna, a carei sfaturi sunt folositoare. happy Nu trebuie sa suferi, undeva, poate mai aproape decat crezi, e si sufletul tau pereche.

| simona1veress explică (pentru LostInBubble):

Da sunt in mare parte de acord cu tine! El se simtea singur acolo de aceea cred ca si a ales-o pe ea, fata la fel e din Ro, insa nu inteleg dc nu imi mai scrie? Sau poate ca e suparat pe mine caci l-am sters din prieteni? sad

| LostInBubble a răspuns (pentru simona1veress):

Poate a uitat de tine.