| Lulu2002 a întrebat:

Am mai multe intrebari big grin
1)La varsta de 13 ani este bine sa ejaculezi?happy
2)Dupa prima ejaculare dupa cateva minute mai poti ejacula(exista vreo problema?):/
3)Ce se intampla daca nu elimini toata sperma? sad
4)Dupa ce ejaculezi ce faci cu sperma?
Mulțumesc Frumos!winking

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. la varsta de 13 ani e cam devreme sa te masturbezi, te poti alege cu probleme de potenta in viitor. De obicei, baietii incep intre 14 si 15 ani.
2. Poti ejacula de cate ori vrei tu, cu frecventa cu care poti, nu e nici o problema.
3. Nu se intampla nimic, sperma nu e toxica.
4. Cand te masturbezi, ejaculezi intr-o batista sau un prosop curate (spalate la temeperatura inalta si/sau calcate). Pe care apoi le speli. Poti folosi si un servetel uscat (preferabil dintr-un pachet nou deschis)

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

1.Da.
2. Da mai poti, dar ai nevoie de timp ca te obosesti
3. nimic
4. o stergi cu servetelul si o arunci la gunoi

| aXy99 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Stai...asta a fost un raspuns serios? Ce e cu tine?

| Emilian65 a răspuns:

1. Da, daca esti dezvoltat normal din punct de vedere sexual.
2. Da, dar numai daca te odihnesti cam o jumatate de ora.
3. O pastrezi pentru tura urmatoare.
4. O stergi cu un servetel(umed sau uscat) si o duci la cosul de gunoi.

| Bernardus a răspuns:

1 Este perfect normal
2 Cred ca poti fara probleme, dar iti spun din experienta ca e probabil sa nu mai ai chef
3 Nu cred ca se poate sa nu elimini toata sperma, oricum si daca se poate nu am auzit de probleme legtate de asta
4 Eu de obicei ejaculezintr-un servetel

| 4psiho a răspuns:

Probabil te masturbezi, las-o mai moale ai o întreagă viață înainte.
1. Dacă nu te-ai fi masturbat ai fi avut erecții nocturne însoțite de ejaculare (așa numitele vise umede).
2. Probabil că poți happy dar lasă-ți organismul să-și revină.
3. Se duce în vezica urinară și se elimină de acolo.
4. Tu ce faci?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 4psiho):

3)Ce se intampla daca nu elimini toata sperma? sad raspuns 3. Se duce în vezica urinară și se elimină de acolo. rolling on the floor Tu ai habar pe ce lume traiesti? Au mai fost cativa cu raspunsuri idioate dar ale tale le intrec pe toate. laughing

| 4psiho a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Atunci răspunde tu unde se duce sperma la cei care practică contineța sexuală?
Stimabile, nu te-am făcut nici idiot și nici prost!

| 4psiho a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Https://en.wikipedia.org/wiki/Retrograde_ejaculation

Mai citeste si tu...

Si ca idee, daca nu ai dat un raspuns la intrebarea omului, de ce te obosesti sa ma ataci cu insulte? Sunt sexolog, si cred ca imi permit sa raspund la intrebarile din aceasta categorie fara sa ma urmaresti cu astfel de comentarii.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 4psiho):

Ejacularea o data initiata/pornita nu mai poate fi nici intrerupta si nici oprita. Este un act reflex incontrolabil dupa momentul pornirii. Doar in cazul celor care sufera de afectiuni patologice grave se poate intampla ca sperma in loc sa fie eliminata in exterior ajunge in vezica urinara. Este cazul celor cu disfunctii sexuale si sufera de infertilitate prin ejaculare retrograda, anejacularea. Ai macar idee unde se formeaza sperma? ce este vezicula seminala? Este cea mai mare tampenie stimabile domn sexolog ca sa poti crede/sustine ca sperma s-ar putea intoarce auzi la el in "vezica urinara", si in cazul celor care nu sunt afectati de boala.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 4psiho):

Nimeni nu-ti contesta dreptul de a raspunde, dar minima decenta te obliga sa o faci in mod corect, nu prin rasunsuri sau afirmatii hilare. Sper sa reusesti sa intelegi motivul atentionarilor.

| 4psiho a răspuns (pentru corbulalbrosu):

In fine, nu vreau sa stau sa ne certam happy Sau cel putin, nu vreau eu sa ma cert cu campionul tongue

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 4psiho):

Intelege te rog ca nu am nimic cu tine personal. Dar in privinta anumitor afirmatii chiar nu m-am putut abtine. Atunci cand dai un raspuns incearca sa fie unul corect iar in cazul in care "doar ti se pare ca." mai degraba abtine-te. Sa ai o zi buna in continuare.