| Maxnonymus a întrebat:

Salut.
Am mai pus intrbarea asta dar nimeni nu imi da un raspuns m, ai exact.
Deci este fata asta de care imi place si am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si a spus ca se mai gandeste dar nu mi-a mai spus nimic de atunci... dar pana sa o intreb asta am vorbit cu ea intre 4 ochi si a spus ca eu nu sunt ca ceilalti baieti si ca ar vrea sa fie cu mine dar nu vrea si mai de curand imi trimite mesaje aproape in fiecare zi si nu stiu ce sa fac. Oare sa mai incerc sa o mai intreb o data daca vrea sa fie cu mine?
Va rog sa ma ajutati.
si nu vreau raspunsuri de genu : "Du-te la ea si spune-i ce simti" pentru ca eu sunt foarte timid si mi-e prea frica sa o intreb pentru ca nu stiu cum as reactiona daca m-ar refuza. Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| aida009 a răspuns:

Ma mai gandesc=NU
Scuze, dar asta se aplica la toate fetele.
Daca te placea iti spunea "da", dar ti-a zis ca se mai gandeste probabil pentru a nu te rani

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

De ce TREBUIE neaparat s-o intrebi,ai putea sa-mi spui?
Nu poti deveni iubitul ei si ea nu se poate indragosti de tine,daca n-o "intrebi"?
De ce e nevoie de un consimtamant subinteles de ambele parti,cel putin in cazul vostru?
Ai vorbit cu ea intre patru ochi.
Ti-a declarat ca esti diferit de ceilalti baieti.
Ti-a spus ca ar vrea sa fie cu tine.
Iti trimite mesaje aproape zilnic.
Astea sunt faptele si tu nu stii ce sa faci?
Ii declari ca a devenit iubita ta,o informezi pur si simplu,barbatii iau,nu cer voie!
Timiditatea ta nu-mi spune nimic,e un fenomen trecator si,in momentul de fata lucreaza impotriva ta,scoate-o din program,da-i remove!
Fata nu s-a putut hotari in primul moment,acel "ar vrea" insemna un mic ragaz de gandire,acum iti trimite mesaje,e in regula,te-a acceptat!
Fii bun si scrie-i ca o consideri iubita ta din acest moment,fara s-o mai intrebi ceva!
Daca protesteaza, ii spui ca esti dispus sa lupti pentru ea pana in panzele albe!
Daca nu protesteaza, in minutul doi vei fi un om fericit!
Si o inviti de urgenta la o ciocolata calda, ca e iarna si va incalzeste pe-amandoi!
Gandeste-te exact ce ai de facut si gaseste curajul sa o pui in aplicare, doar de tine depinde acum!
Bafta maxima!
Si sarbatori fericite!
happy

| Maxnonymus explică (pentru greece12):

Mi-a spus ca sunt diferit de ceilalti baieti dar in sensul de "Nu vreau sa fiu cu tine." Intelegi?
Iar daca ii spun printr-un mesaj poate va intelege altceva. sad

| greece12 a răspuns (pentru Maxnonymus):

Daca mesajele se indesesc la mai mult de doua pe zi,fii sigur ca deja a acceptat!
Si,invit-o direct la ciocolata,adapteaza-te la situatie si lamureste-o privind-o in ochi!
Daca ramane doar la un mesaj pe zi si apoi le rareste, nu mai fa nimic, ai intrat in "friend zone"!
Ce sa-ti spun, imi pare rau, trebuie sa renunti la timiditate, ai numai de pierdut aici!

| Maxnonymus explică (pentru greece12):

Prima (si singura de fapt) intrebare a fost pusa ( de mine ) in August. crying

| greece12 a răspuns (pentru Maxnonymus):

Varsta e importanta de multe ori in viata,dar cand incerci sa cuceresti o fata, inseamna ca macar esti suficient de matur sa o poti proteja!
La cum ai scris reply-ul tau, se pare ca tu esti cel care ar avea nevoie de protectie!
Ia revino-ti putin, se presupune ca tu esti partea dura, sexul tare al povestii!
Trezeste-te!

| Maxnonymus explică (pentru greece12):

La ce te referi? De care reply spui?

| greece12 a răspuns (pentru Maxnonymus):

De cel de mai sus:
"Prima (si singura de fapt) intrebare a fost pusa ( de mine ) in August. ", impreuna cu izbucnitul in plans.
Nu rezolvi nimic cu plansul, fie el si virtual.
Trebuie sa te schimbi, sa-ti schimbi optica in intregime si asta vine din interiorul tau, eu pot sa stau si sa-ti tot scriu aici saptamani in sir!

| LinaMadaL a răspuns (pentru greece12):

Ai foarte mare dreptate, si ar fi mai bine daca si el ar trece la fapte, ar incerca sa o sarute, ar tratao ca pe iubita lui etc... daca si ea e la fel de timida ca el nu-i va raspunde cu ''da'' la acea intrebare, chiar daca ar vrea sa o faca... Mai putine vorbe mai multe fapte!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu vrei sa o intrebi sau sa-i spui ceva face to face, scrie-i un mail, sms, scrisoare.

Nimeni nu iti da un raspuns exact fiindca nu ghicim in globul de cristal, fiecare persoana reactioneaza diferit si n-avem cum sa ghicim.

| CheLoo23 a răspuns:

Pai tinere daca esti atat de timid inca iti este frica sa mergi sa stai de vorba serios cu acea fata mai bine lasate de fete si apucate de baieti sau de jocuri online.
Ce naibi cu rusinea mori de foame iar cu Timiditatea ai sa fi satul de masturbare.
Mai umbla si tu cu baieti de cartier mai cere si tu un ajutor la niste golani atfel nu vei face nimic in viata ta happy

| Ella9098 a răspuns:

Scriei un mesaj in care sa ii spui ca o placi foarte mult si intreab`o daca s-a mai gandit la intrebarea ta. Intreab-o ce te face diferit de "ceilalti baieti " si daca acel lucru o place sau nu. Compune-i o poezie frumoasa de dragoste, invit`o in oras la un film. Cauta metode in care sa te apropii de ea. Si lasa timiditatea deoparte ca nu e buna de nimic. happy Daca vezii ca nu poti nici cum si fata nu te place renunta la ea. Balta are pesti.(sper ca intelegii unde voiam sa ajung ) sper sa te descurcii si sa te placa.