| Mmooaarro a întrebat:

Am nevoie de ajutor, niste sfaturi. ceva!

Prietena mea sta la oras, si a venit la maicasa mare la tara, si acolo cateodata iese cu fetele pe la poarta, si un copil prost, de varsta ei nu o lasa in pace, se da mereu pe langa ea si ea ii zice sa plece isi bate joc de el, dar el nu pleaca si nu inceteaza. ii spune intruna pe mess ca o iubeste. Si ea e cu mine! Eu sunt Plecat, am niste probleme si o vreme o sa stau departe de ea(eu am 16 ani ea are 15) Si imi spune mereu ca nu o lasa in pace, ca atunci cand ea iese cu fetele iese si ala, si cand ea pleaca pleaca si el, eu I-am zis ca sa le zica fetelor cu care iese sa stea altundeva atunci cand ies la poarta ca sa nu mai vina ala, dar ala nu se potoleste, eu i-am zis ca atunci cand vin la ea, ma duc la ala si il bat serios. NU stiu ce sa Mai fac! Si nu stiu de ce dar am impresia ca si ei ii place. (DACA UN PROST TE ENERVEAZA INTRUNA, SI NU IL SUFERI, IL INJURI, ITI BATI JOC DE EL, SI TU IESI LA POARTA SI IESE SI EL SI INTREABA: POT SA STAU SI EU CU VOI?(EL E BAIAT SI STA CU FETELE) DACA NU IL SUFERI, II SPUI SA PLECI SI NU PLEACA, MAI STAI ACOLO? NU PLECI? EA RAMANE ACOLO SI IMI SPUNE MIE CA NU MAI SUPORTA, SI I-AM SPUS PLEACA MAI FATA DE ACOLO NU MAI STA IN PREAJMA LUI. SI EA CICA SA PLECE EL) Ce inseamnaa astA? NU INTELEG! AJUTOR! CE SA FAC? NU stiu!

Răspuns Câştigător
| luliluli a răspuns:

Daca o iubesti, ai incredere in ea. Relaxeaza-te, nu te mai gandi la "celalalt". Las-o pe ea sa rezolve problema asta. Daca iti povesteste ca o enerveaza, spune-i ca ea ii permite sa o enerveze, si schimba subiectul. Spune-i ca o iubesti, ca-ti este dor de ea, etc., nu pierde timpul vostru de discutii cu subiecte care nu au rost, care sunt fara rezultat.
Nu mai pune la suflet. Daca vrea sa nu mai fie enervata, trebuie sa puna singura punct. Daca nu pune punct, poti tu sa faci orice, daca e sa se intample sa fie cu celalalt, se intampla. Daca te iubeste cu adevarat nu va fi cu altul.

| Mmooaarro explică (pentru luliluli):

Ai dreptate! Multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| username6636 a răspuns:

Buna!
Desi sunt fata.te inteleg happy
Si eu patesc cam la fel cu prietenul meu.sad
Tine la tine, si nu, nu cred ca ii place. Dar ii e rusine sa ii zica sa plece. (din nefericire asa sunt multe dintre fete, le pasa si de cei care le enerveaza sad )
Incearca sa iei tu legatura cu el...sun-o pe prietena ta cand e afara si fa-l gelos pe ala...sau cere-l la telefon si ia-te de el. Daca nu o lasa in pace, roag-o pe prietena ta sa ii explice ca pe ea o enerveaza si ca nu vrea sa se mai tina dupa ea. happy
Sper ca te-am ajutat! happy
Bye!

| Mmooaarro explică (pentru username6636):

Dar el nu intelege! ea imi spune ca are probleme cu capu' eu nu prea il cunosc pe ala, ea il cunoaste de mult timp, dar daca continua tot asa e de rau. e luata de mINe. de ce tot incearca...

| username6636 a răspuns (pentru Mmooaarro):

Ai dreptate!

| CrazySoursD a răspuns:

Cand nu e un baiat prin preajma si e altu, chiar daca e enervant si prost, fetele incep sa prinda oarecum drag de el.Pentru ca se simt bine,protejate,placute de acel baiat/barbat. Cred ca mai bine ii spui sa inceteze orice legatura cu el. Dar si tu poti face ceva,fa rost de idu aluia sau de nr lui si pune-l cu botu pe labe. Daca nu inceteaza el,spune-i prietenei tale sa stea in casa sau cu altcineva. Fetele care iubesc un baiat sunt capabile sa rupa legatura de anumite persoane daca baiatul ii cere. Cum ala, zice ea ca nu inseamna nimic pentru ea, va renununta usor. Daca te iubeste, te va asculta. Daca nu vrea, las-o incolo, inseamna ca e doar o usuratica care nu vrea sa te astepte.

| andreeaandreea922 a răspuns:

Inseamna ca si eu ii place putin! este genul de persoana enervanta si prost crescuta! sa nu il mai bage in seama si sa il lasa sa vorbeasca singur pe mess ar trebui sa.i dea ignor de ce nu o face? ii place si ei sa se roage cineva de ea! asta cu siguranta. Astfel de fenomene am avut si eu in clasa si nu i.am imi bagat in seama le.am dat ignor pe mess si nu imi mai spun nimic! Totul este sa il trateze cu indiferenta!
happy

| Leah a răspuns:

Eu cred ca :
1.Ori prietena ta vrea sa vada cum reactionezi, vrea sa vada daca o iubesti si vrea sa te faca putin gelos
2.Ala e vreun obsedat... stii foarte bine cum sunt baietii...
Ar trebui sa vorbesti cu prietena ta sa-i spui sa il ignore complet.El o saluta sau o intreaba ce face. Ea isi vede de conversatia cu prietenele ei.
E mai greu sa scapi de un obsedat