| Papusha_3366 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Am fost la o baza de odihna.Acolo am vazut un baiat, mi-a placut mult de el, de fapt si acum imi place.Eu am 14, el 18.De asta nici nu am avut curajul sa ma apropii de el.Permanent flirta cu privirea.Acum am ajuns acasa si am inceput sa comunic cu iubita unui prieten de-a lui.Aceasta il geloza la prietena mea si m-a rugat sa ii zic despre ce comunica online.Eu am intrebat-o pe prietena mea si aceasta mea zis sa ii spun fetei sa nu isi faca griji, pentru ca e o simpla conversatie. Oricum daca e iubita prietenului baiatului care imi placea ii cunoaste pe amindoi si de asta am intrat in discutie cu ea. I-am zis ca il simpatizez pe prietenul iubitului ei. Ea mi-a zis ca imi va da iubitul ei niste sfaturi, dar a spus sa nu ii zic iubitului ei despre ceia ca m-a intrebat despre ce converseaza cu prietena mea si eu am rugat-o sa nu zica nimanui in afara de iubitul sau ca il simpatizez pe acel baiat.Parca totul era ok dar ma trezesc intr-o dimineata cu mesajul de la ea ca i-a zis iubitului sau si el a spus ca nu am nici o sansa neintrebindul pe baiat.Inca tot iubitul ei mi-a trimis un mesaj precum ca l-am vorbit pe la spate si e suparat ca nu ii place minciuna si din cauza la tot asta eu nu am nici o sansa la baiatul ala ca ei sint prieteni. Ma duc inca odata la baza aceia sint sigura ca vor fi si ei ambii acolo, daca inca imi mai place de baiatul cela, nu stiu ce sa fac, sa caut impacare sau cum? am nevoie de ajutor!

3 răspunsuri:
| Sigmund a răspuns:

Dca il iubesti, cauta impacare, este pacat sa-l pierzi.

| Edy1995 a răspuns:

Alexutzza are dreptate cauta pe cineva apropiat varstei tale, el e mult prea mare pentru tine.

| Alecriss a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa iti gaseti un baiat apropiat varstei tale si s uiti tot incidentul deoarece daca te duci iar sa il cauti poti sa intri in pb mai mari si ai sa regreti mai tarziu. ai grija de tine