| Alisa_6403 a întrebat:

Salut, am nevoie mare de ajutor! Spuneti-mi, va rog, in dependenta de ce in timpul primului act sexual la fata nu curge singe, chiar si dupa mai multe incercari? Problema e in aceea ca prietenul meu nu crede in faptul ca este primul la mine, iar eu nu stiu cum sa-i devedesc sad Tin sa mentionez ca la urmatoarea zi dupa *** mi s-a inceput ciclu (nu stiu daca are ceva legatura, dar totusi...), apropo nu-i nemic legat de "joaca cu degetele", caci n-am facut-o. Rog sa ma ajutati, va multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista nici o dependenta. Cam 20% din femei nu sangereaza la deflorare, desi sunt virgine. Unele nu au himen din nastere, altele il au foarte subtire si prost vascularizat si se rupe usor, fara sa sangereze, altele au himen elastic acre se rupe doar la prima nastere.
Toti baietii stiu asta fiindca este frecventa (o fata din 5). Ma indoiesc ca partenerul tau poate fi atat de prost incat sa nu stie, cred ca mai degraba vrea sa scape de tine si a gasit acest pretext ca sa nu il mai incomodezi.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Alisa, sincer, orice barbat citeste cate ceva inainte sa-si inceapa viata sexuala, nu o face asa orbeste fara minte. Si in orice carte despre asta va gasi informatia asta. Nici nu stiu ce e mai grav: ca nu s-ar fi informat sau ca incearca sa gaseasca un pretext de despartire. personal mi se pare mai grava posibilitatea ca ar exista un om care stie sa citeasca si isi incepe viata sexuala fara macar sa citeasca din 2-3 surse de incredere informatiile strict necesare.

| ThePunisher a răspuns:

Cel mai probabil ai himenul foarte elastic. E posibil sa se rupa tocmai la prima nastere din cate stiu. Cel mai bine este sa discuti cu un medic ginecolog, daca esti ingrijorata.

| cuvant a răspuns:

La unele fete/femei nu se intampla acest lucru. Daca nu te crede ia-l de manuta si du-te la un ginecolog sau un medic sa-i explice

| Alex_3627 a răspuns:

Cel mai bine este sa consulti un medic, pentru a vedea problema. Baiatul nu ar trebui sa se supere, care e problema? Explica-i punctul tau de vedere, si daca nu intelege... e doar alegerea ta.

| Alina_2149 a răspuns:

Sunt unele fete carora nu le curge sange la primul contact sexual. Eu nu am observat prima data decat o mica pata pe chiloti. Daca prietenul tau nu te crede problema lui.Nici pe mine nu ma crezut prietenul meu

| Alisa_6403 explică:

Eu nici acea pata n-o avusem...
Sincer, eu nu vad problema in asta, insa el nu crede, iar eu il iubesc...

| Alisa_6403 explică:

Brigaela, nu e prost si stiu precis ca ma iubeste... el pursisimplu nu a auzit de asa ceva: sa se rupa himenul fara a singera. Oricum multumesc pentru raspuns, caci alte metode de ai dovedi deja nu stiu...

| Alisa_6403 explică:

Brigaela, nu e prost si stiu precis ca ma iubeste... el pursisimplu nu a auzit de asa ceva: sa se rupa himenul fara a singera. Oricum multumesc pentru raspuns, caci alte metode de ai dovedi deja nu stiu.